Wydarzenia

Dzień Sąsiada

O pożytkach płynących z posiadania sąsiada pisała Agnieszka Osiecka, a śpiewała Halina Kunicka oraz Alibabki. W Choroszczy propagatorami idei dobrego sąsiedztwa są mieszkańcy osiedla Gaj. Tam właśnie na prywatnym trawiastym obiekcie sportowym w czwartek 26 maja po raz kolejny odbył się Dzień Sąsiada.
Były atrakcje kulinarne i grywalne, zabawa dla wszystkich pokoleń i atmosfera łącząca osoby zamieszkujące może i przy różnych ulicach, ale po sąsiedzku – na jednym osiedlu. Dzień Sąsiada odbył się po raz trzeci z oddolnej inicjatywy rdzennych mieszkańców Gaju. Jak napisali inicjatorzy spotkania na zaproszeniach, warto było wziąć z sobą dobry humor, sąsiada i sąsiadkę oraz wałówkę na wspólne spotkanie.
W trakcie imprezy odbył się turniej strzelecki prowadzony przez Radnego Rady Miejskiej Piotra Waczyńskiego, który na co dzień jest instruktorem strzelectwa i prowadzi strzelnicę w Zespole Szkół w Choroszczy. Tytuł mistrza strzelectwa z wynikiem 48 pkt. przypadł po zaciętej walce Stanisławowi Pietrewiczowi. Warto nadmienić, iż identyczny wynik wystrzelał Kazimierz Waczyński, jednak z mniejszą ilością centralnych trafień w dziesiątkę. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kopczewski – mistrz ubiegłorocznego turnieju.
W czasie święta sąsiedzkiego dużo rozmawiano o przyszłości osiedla i potrzebach, które mają mieszkańcy. Dzień Sąsiada Osiedla Gaj stał się już tradycją, która na pewno będzie kontynuowana w przyszłych latach. Wielkie podziękowania należą się właścicielowi ziemi za udostępnienie przestrzeni pod imprezę Stanisławowi Waczyńskiemu oraz wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie wydarzenia. Dzięki uprzejmości organizatorów zamieszczamy fotorelację z wydarzenia.

red., fot. org.