Miasto i Gmina

Mieszkańcy Kościuk z Burmistrzem Choroszczy rozmawiali głównie o drogach

W poniedziałek 23 maja br. w Kościukach odbyło się spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Choroszczy Robertem Wardzińskim oraz Radnym Rady Miejskiej w Choroszczy – Piotrem Siemieniukiem.

Podczas spotkania poruszane były bieżące sprawy dotyczące społeczności Kościuk. Podobnie jak w innych miejscowościach gminy Choroszcz, dyskusję zdominował stan dróg w samej miejscowości, jak też kondycja dróg wyjazdowych z Kościuk w kierunku Choroszczy. Mieszkańcy podkreślali też potrzebę zadbania o drogę asfaltową na trasie Kościuki-Zaczerlany (konieczne na tym odcinku naprawy zostały wykonane w porze deszczy, a droga wymaga przeglądu również w okresie letnim i suchym). W zakresie poprawy bezpieczeństwa, mieszkańcy wskazali na potrzebę zainstalowania lustra drogowego, zwłaszcza  przy wyjeździe z posesji o nrze 3A.

Według mieszkańców, wskazane byłoby również, aby wzdłuż ścieżki rowerowej w pobliżu kolonii Kościuki ustawione zostały dodatkowe barierki (zwłaszcza przy zjeździe w kierunku posesji o nrach 45 i 47), a także – na całej długości szlaku rowerowego – kosze na śmieci.

Mieszkańcy, podczas spotkania z Burmistrzem, wskazywali również potrzebę utworzenia linii komunikacyjnej, łączącej miejscowości: Kościuki, Zaczerlany i Choroszcz; kilka kursów na tej trasie w godzinach rannych i popołudniowych ułowiłoby mieszkańcom codzienne funkcjonowanie. Pojawiły się też wnioski dotyczące remontu Kapliczki w Kościukach oraz propozycja sprzedaży działek na terenie Kościuk, by zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczyć na budowę drogi przebiegającej przez miejscowość lub też łączącej Kościuki z tzw. szosą kruszewską.

Spotkanie mieszkańców Kościuk z Burmistrzem Choroszczy przebiegło w miłej, konstruktywnej atmosferze. Odbyło się na terenie przy wiejskiej altance, z kawą, herbatą i ciastami z własnego wypieku.

Kolejne spotkania mieszkańców gminy Choroszcz z Burmistrzem zaplanowane są na:

– 30 maja, godz. 18.00 – w Sienkiewiczach (spotkanie odbędzie się gościnnie w świetlicy w Oliszkach);

– 6 czerwca, godz. 18.00 – w Barszczewie (świetlica).

Inne społeczności, które chciałyby przeprowadzić podobne spotkania, odpowiedni termin mogą uzgodnić kontaktując się z Sekretariatem Urzędu Miejskiego w Choroszczy: 85 719 17 37 lub 85 713 22 00. Zapraszamy!

UM