EdukacjaKultura

Biblioteka przyjazna przedszkolakom

W pogodny wtorek 21 czerwca przedszkolaki z grupy Zuchy odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Choroszczy. Zostaliśmy tam zaproszeni przez panią Lucynę Jutkiewicz, która od lat zachęca przedszkolaki do zaprzyjaźnienia się z książkami.

Na początku dzieci mogły obejrzeć licznie wyeksponowane książki i wspólnie z panią Lucyną spróbować odpowiedzieć na pytanie: Z czego składa się książka? Następnie wysłuchaliśmy listu jaki książki napisały do małych dzieci o tym, że książki należy traktować z szacunkiem i ich nie niszczyć. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami opowiadając o swoich ulubionych lekturach oraz o tym wyjątkowym czasie, kiedy rodzice znajdują chwilę przed spaniem na przeczytanie bajki.

Dowiedzieliśmy się też dużo o pracy bibliotekarza i zasadach korzystania z biblioteki. Na koniec przedszkolaki wykazały się świetną znajomością literatury dziecięcej bezbłędnie odgadując przygotowane zagadki.

Trudno było nam się pożegnać ponieważ wzrok nasz przyciągały z półek nowe, pięknie wydane książeczki. Pani Lucyna zaproponowała, abyśmy wybrali książki, które wydają nam się godne przeczytania i zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie. Te książki będą czekać tu na półkach  na przedszkolaki, które wspólnie z mamą lub tata postanowią  zapisać się do Miejskiej Biblioteki w Choroszczy.

Serdecznie dziękujemy pani Lucynie Jutkiewicz za świetnie przygotowaną i poprowadzoną  lekcję biblioteczną.

Małgorzata Hubbell