„40 lat minęło, jak jeden dzień…”

Minęło 40 lat odkąd żegnaliśmy się, opuszczając mury Szkoły Podstawowej w Choroszczy. 18 czerwca b.r. powróciliśmy do tamtych lat spotykając się przy wspólnym grillu w Agroturystyce Jeroniczówka. Absolwenci klas VIIIA, VIIIB i VIIIC wraz ze swoimi nauczycielami przeżyli niezapomniane chwile, które na pewno zapisały się głęboko w naszych sercach i pamięci. Jesteśmy bardzo wdzięczni wychowawcom: Wiesławie Żmudzin, Helenie Golwiej, Krystynie Ostrowskiej, Joannie Szydłowskiej, Lidii Marciniak, Janowi Mitrosz i nauczycielowi muzyki Stanisławowi Kadłubowskiemu,  że przyjęli nasze zaproszenie.

Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły. Wręczyliśmy kwiaty naszym kochanym nauczycielom. Następnie na znak pamięci o nauczycielach i uczniach, którzy  odeszli do wieczności, zapaliliśmy znicze. Rozmów i wspomnień było tak wiele, że nie spostrzegliśmy, jak czas szybko minął. Pan Stanisław od muzyki przygrywał nam na akordeonie melodie z naszej młodości, a my śpiewając i tańcząc, czuliśmy się jak na wieczorkach klasowych. Nauczyciele zostawili nas bez opieki chyba około północy, ale zapewniamy, byliśmy grzeczni prawie do rana. Na koniec spotkania wszyscy jednomyślnie potwierdzili, że tak dobrego składu naszej drużyny nie będziemy zmieniać i następne spotkanie będzie najpóźniej za rok. Jesteśmy jednak przekonani, że dołączą do nas ci, którzy z różnych przyczyn nie odpowiedzieli pozytywnie na nasze zaproszenie.

Serdecznie dziękujemy wspaniałej obsłudze, która zadbała o nasze podniebienia. Specjalne podziękowania należą się koleżance Wiesi Zachowicz i jej mężowi Jankowi, Dorocie Andraka i Kszysiowi Bagińskiemu, którzy znacząco przyczynili się do organizacji tego spotkania.  Wszystkim zaś nauczycielom, koleżankom i kolegom za przybycie i wspaniałą wspólną zabawę.

Ps. Zachęcamy inne roczniki do podobnych przedsięwzięć.

Współorganizator Piotr Waczyński