EdukacjaKultura

Pierwszy turnus zajęć letnich w MGCKiS zakończony.

W piątek 15 lipca zakończyliśmy pierwszy turnus zajęć letnich organizowanych przez Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu, a współfinansowanych ze środków Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

Tegorocznym kryterium był wiek – rocznik 2008, na sierpniowe zajęcia obniżyliśmy go, ze względu na ogromne zainteresowanie – do 2009. Obie listy zapełniły się w kilka dni. Koordynatorką zajęć letnich jest Olga Szutkiewicz, a opiekunami Adam Kamieński, Wojciech Jan Cymbalisty i Wojciech Jastrzębski.

Pogoda, mimo wszystko, nie popsuła nam planów. Pierwszego dnia dopadł nas upał, następne dni upłynęły deszczowo i tak, aż do końca tygodnia. Na szczęście przemieszczaliśmy się w większości autokarem, a rodzice dopilnowali, aby pociechy były ubrane adekwatnie do panujących warunków pogodowych.

W tym roku proponowaliśmy dzieciom cykl warsztatów edukacyjno – artystycznych m.in. w Muzeum Wojska Polskiego – „Od Zawiszy Czarnego do Spidermana”, Muzeum Podlaskim – „Artysta w Podróży”, Centrum Ludwika Zamenhoffa – „Gry i zabawy historyczne”, Teatrze Dramatycznym „Kto jest kim w Teatrze”, Galerii Arsenał – „Sztuka na stół” i w Muzeum Wnętrz Pałacowych – „Barokowa moda – peruki nie tylko dla łysych”.

Były też rozrywki, których znaczna część dzieci wyczekiwała z niecierpliwością – mianowicie Park wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewskim, kino Helios wraz z McDonaldem oraz Fikoland.

Ważnym elementem zajęć była współpraca w grupie i stworzenie przestrzeni do nawiązywania nowych znajomości. Każdego dnia grupa wraz z koordynatorką przez kilkanaście minut omawiała przebieg dnia poprzedniego. Dawało to możliwość wypowiedzenia własnego zdania, każdej osobie uczestniczącej w zajęciach. Wymieniane przez dzieci uwagi i informacje, będą ważną częścią harmonogramu zajęć, tworzonego w przyszłości.

Z ankiet podsumowujących wynikało, że Centrum dostarczyło dzieciom dużo radości i pozytywnej energii z czego bardzo się cieszymy.

Ogromne podziękowania należą się Burmistrzowi i Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy za dofinansowanie zajęć oraz całemu zespołowi Centrum za wspólną pracę.

tekst O.Sz/M -GCKiS

foto KG/M-GCKiS i aka/M-GCKiS