Jarmark Dominikański w Choroszczy już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na XXVII Jarmark Dominikański. W niedzielę 14 sierpnia 2016 od 12:00 w Choroszczy w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych liczne stragany i mega atrakcje!

logo jarmark 2016

Stowarzyszenie Miłośników Starej Techniki i Motoryzacji Moto-Retro – działa od 1988 roku na rzecz ochrony i promocji starych pojazdów i wytworów techniki. Tradycją lat ubiegłych członkowie stowarzyszenia przejadą uroczystą kolumną zabytkowych aut.

Klepaczanki – regionalny zespół folklorystyczny z Klepacz. Wystąpi z repertuarem tradycyjnych, podlaskich pieśni.

Piernikowy Król – spektakl dla dzieci Strefy Artystycznej Karuzela. Opowiada o Wiktorze, który niczym prawdziwy król nie ogranicza się w zajadaniu słodyczy. Smakowita bajka z morałem, skierowana do dzieci.

Egzercerunki husarskie – ku chwale Rzeczypospolitej – wystąpią rekonstruktorzy z Chorągwi Husarskiej Koronnej Stefana Branickiego, ubrani w stroje historyczne, żupany, pełne zbroje husarskie, szyszaki, ewentualnie skrzydła husarskie. Żołnierze uzbrojeni w szable husarskie, kopie, nadziaki, bandolety. Rzędy końskie również są przyozdobione zgodnie z XVII wieczna modą.

Lasowiacy – zespół folklorystyczny ze Stalowej Woli. Ich nazwa nawiązuje do regionu etnograficznego w okolicach Puszczy Sandomierskiej. W swojej działalności artystycznej łączą przeszłość z teraźniejszością. Podczas Jarmarku zachwycą swoim folklorem!

STREFA DISCO POLO:

SERVERdance – zespół z Hajnówki grający muzykę rozrywkową. Zaserwuje publiczności najlepszą mieszankę hitów!

Forti – zespół grający disco-polo rodem z Podlasia! Pięć osób, które połączyła pasja do muzyki, zagra w niedzielne popołudnie na scenie Jarmarku. Usłyszymy przeboje takie jak „Dla ciebie”, „zawirowały mną”, czy „Stare dobre czasy”.

Fantastic Boys – białostocki zespół grający disco-polo. Miłośnikom tego gatunku na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy.

STREFA ROCKA:

Anna Maria Band – młoda, ambitna, a przede wszystkim utalentowana choroszczanka, Anna Maria Korolczuk wystąpi wraz z towarzyszącymi jej muzykami. Urzeka i zaskakuje swoim wokalem.

Stary Port Białystok – białostocki zespół, którego członkowie są pasjonatami żagli. W swoją muzykę wplatają różne gatunki, co nadaje szantom w ich wykonaniu niepowtarzalny charakter.

Oddział Zamknięty – kultowy zespół rockowy, który nieprzerwanie jest na scenie od lat 80-tych. Zyskali miejsce w historii polskiego rocka za sprawą piosenek takich jak Andzia, Obudź się czy Ten wasz świat. Występ zakończy XXVII Jarmark Dominikański.

12:00 – przejazd kolumny aut zabytkowych Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki “Moto Retro” oraz prezentacja stacjonarna

12:30 – Klepaczanki /regionalny zespół ludowy/

13:00 – oficjalne otwarcie XXVII Jarmarku Dominikańskiego

13:15 – „Piernikowy król” /teatrzyk dla dzieci/

14:00 – Lasowiacy /zespół ludowy/

14:25 – pokaz husarski Bractwa Rycerzy Hetmana Stefana Branickiego

14:55 – Lasowiacy /pieśni kresowe/

Strefa disco Twoja Telewizja Regionalna

15:20 – SERVERdance/disco/

16:00 – Forti /disco/

17:00 – Fantastic Boys /disco/

Strefa rockowa

18:15 – Anna Maria Band /rock/

19:00 – Stary Port Białystok /rock, szanty/

20:30 – Oddział Zamknięty / gwiazda wieczoru/

M-GCKiS

plakat jarmark dobry 2016