Mocne brzmienia – MotoJam Session w Stajni

17 września 2016 roku odbyła się MotoJam Session w Stajni. Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe ze względu na towarzyszących imprezie Motocyklistów z Choroszczy. Muzycy spotkali się na Jam Session w Stajni już po raz szósty.

Jam Session w Stajni od lat zrzesza muzyków. W tym roku grono pasjonatów poszerzyło się o bardzo liczną grupę Motocyklistów z Choroszczy oraz okolic. Wielbiciele nie tylko jednośladów licznym gronem stawili się na placu przy Stajni. Goście mogli podziwiać ich motocykle i samochody oraz porozmawiać z właścicielami. Wydarzeniu towarzyszyło zaprzyjaźnione z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i Techniki Moto Retro. Wśród uczestników pojawił się na motocyklu Burmistrz Choroszczy, pan Robert Wardziński. Warkot silników można było usłyszeć w niemalże całej Choroszczy, a niezwykłe pojazdy licznie pojawiały się na ulicach miasta. Wszyscy motocykliści otrzymali od organizatorów pamiątkowe koszulki.

Jako pierwsi na scenie pojawili się znani i lubiani Nervovoohoży, którzy dali porywający koncert. Nie zabrakło mocnych brzmień, a charyzmatyczni wokaliści z przekazem swoich piosenek wzbudzili aplauz publiczności. Po występie naszego lokalnego zespołu głos zabrał Robert Terlikowski, który opowiadał o swojej podróży motocyklem przez Europę. Ciekawa prezentacja urozmaicona zdjęciami z wyjazdu to dowód, że marzenia inspirowane filmem mogą się ziścić.

Kolejny występ sceniczny należał do zespołu Tharsys. Mocne brzmienie znów królowało na MotoJam Session. Niespodzianką był przyjazd zespołu Deep z Białegostoku. Panowie po swoim koncercie zostali z nami na wspólnym jammowaniu. Scena została otwarta dla muzyków, którzy chętnie miksowali składy i próbowali nowych brzmień w improwizacji. Jammowanie budziło wiele pozytywnych emocji zarówno w muzykach jak i publiczności, która pomimo chłodu trwała do ostatnich nut pod sceną.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, Motocyklistom z Choroszczy z panem Rafałem Stypułkowskim na czele. Dziękujemy partnerowi wydarzenia, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy oraz sponsorom: Cassablanca Catering, PLUS Materiały Budowlane, firmom PARTA, TOMUŚ, autoEMka, MARKBUD, RAMRED, oraz Tomaszowi Bagińskiemu. Impreza odbyła się przy współpracy z Urzędem Miejskim w Choroszczy.

Zapoczątkowana współpraca muzyków i motocyklistów z pewnością zaowocuje niejednym, pięknym wydarzeniem w przyszłości. Trzymamy kciuki za dalszą, pomyślną współpracę i zapraszamy na kolejne edycje Jam Session w Stajni!

tekst i foto KG/M-GCKiS