Dzień Ogórka – najlepszy tylko w Kruszewie

W niedzielę 2 października w Kruszewie k. Choroszczy już po raz 17. odbędzie się Ogólnopolski Dzień Ogórka. Na gości będą czekały dziesiątki stoisk z tradycyjnie smacznymi nadnarwiańskimi wiktuałami przyrządzanymi według starych, lokalnych receptur.

Na festynie wystąpią: Narwianki, Klepaczanki, Rytmy Czasu i Viesna, będzie też Kabaret Zdrowoszcz. Stowarzyszenie N.A.R.E.W. zaprosi o 13:45 do konkursu, w którym główną nagrodą będzie rower górski. To niejedyny ekologiczny dwukołowiec, jaki trafi tego dnia do szczęśliwych zwycięzców. Aż osiem rowerów czeka na dzieci i młodzież z gminy Choroszcz – twórców prac w konkursie plastycznym „Znam i nazywam faunę nadnarwiańską, chronię przyrodę” dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” i Urząd Miejski w Choroszczy.
Na uczestników Dnia Ogórka w Kruszewie czekają znane i lubiane konkursy: na wiersz o ogórku, przebój ogórkowy, najciekawszą potrawę z ogórkiem, rzut ogórkiem i przeciąganie liny przez miedzę. W czasie wydarzenia będzie prezentowana wystawa „Kruszewo przed laty” Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała. Odwiedzający będą mogli zobaczyć 50 niepublikowanych dotąd archiwalnych zdjęć ukazujących minione pokolenia mieszkańców Kruszewa i okolic. Ponadto odbędą się rodzinne warsztaty plastyczne i atrakcje-niespodzianki. To wszystko pod patronatem honorowym burmistrza Choroszczy.
Na Dzień Ogórka w Kruszewie 2 października 2016 roku zapraszają: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, mieszkańcy Kruszewa, gmina Choroszcz, Szkoła podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała.

red./M-GCKiS

ogorek2016-plakat