Oferta zajęć w MGCKiS

Od września uczniowie rozpoczynają naukę w szkołach, a w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu rozpoczyna się sezon edukacji artystycznej i sportowej. Dla wszystkich zainteresowanych osobistym rozwojem poprzez sztukę i sport przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć w grupach wiekowych i wielopokoleniowych. Poza zajęciami, które wpisały się już na stałe w nasz program pojawiają się nowe propozycje, a wśród nich: warsztaty teatralne dla młodzieży, nauka gry na gitarze elektrycznej, ukulele, warsztaty designerskie, pakiet zajęć fitness i powrót tańca towarzyskiego dla dorosłych. Poza tym, jeszcze więcej cieszących się wyjątkowym zainteresowaniem wyjazdów na wydarzenia sportowe i kulturalne poza naszą gminą.

Pragniemy stale rozbudowywać ofertę i podnosić jej standard w oparciu o potrzeby mieszkańców naszej gminy. Aby im sprostać wydłużyliśmy godziny pracy Centrum do 21:00, to daje możliwość przeprowadzenia większej liczby zajęć w jednym czasie. Dzięki wsparciu mieszkańców Choroszczy i wygraniu grantu z Budżetu Obywatelskiego gminy Choroszcz w najbliższym półroczu zostanie wyremontowana kolejna część gmachu Centrum, aby zapewnić wszystkim uczestnikom jak najlepsze warunki. Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy finansowane jest w większości z dotacji gminy, wobec tego ceny zajęć nadal mogą być kilkakrotnie niższe niż w sąsiednim Białymstoku. Przy czym warto nadmienić, że poziom zajęć i wykwalifikowanie naszej kadry niczym nie odbiega od innych ośrodków kultury.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety promocyjnych cen za udział jednej osoby w kilku różnych zajęciach. Szczegóły w poniższych opisach. Ponadto Centrum Kultury i Sportu honoruje Kartę Dużej Rodziny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą i do zobaczenia na zajęciach!

Zespół M-GCKiS

EDUKACJA ARTYSTYCZNO – KULTURALNA

DSC_2410

NAUKA GRY NA PIANINIE

Nauka gry na instrumencie od podstaw. Teoria oraz zasady muzyki. Kursanci corocznie koncertują w Muzeum Wnętrz Pałacowych, bywają też z koncertami w Operze Podlaskiej. Zajęcia pozalekcyjne prowadzi Michał Szymczuk wykwalifikowany instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje są płatne 100zł/mc.

DSC_2435

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH: GITARZE KLASYCZNEJ, ELEKTRYCZNEJ I UKULELE

Nauka gry na gitarze klasycznej, ukulele (mała gitara hawajska idealna dla najmłodszych uczniów), gitarze basowej oraz elektrycznej. Program zajęć będzie indywidualnie dobierany do umiejętności, wieku ucznia oraz jego muzycznego gustu i temperamentu. Lekcja trwa 45 min (4 lekcje w miesiącu). Cena 100 zł./ miesiąc. Zajęcia poprowadzi Piotr Kogut z wykształcenia i powołania pedagog. Z doświadczenia i zamiłowania nauczyciel nauki muzyki i gry na instrumentach.

TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI i MŁODZIEŻY

Uczestnicy poznają tańce klasyczne oraz latynoamerykańskie od podstaw. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Odpłatność miesięczna od osoby za zajęcia: grupa wczesnoszkolna 25zł, grupa szkolna 40zł. Zajęcia odbywać się będą we wtorki o 16:00 (grupa wczesnoszkolna) oraz poniedziałki, środy i piątki o 17:00 (grupa szkolna).

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

Uczestnicy poznają tańce klasyczne oraz latynoamerykańskie od podstaw. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Odpłatność miesięczna od osoby za zajęcia 25 zł. Zajęcia odbywać się będą w piątki o 19:00.

TANIEC

TANIEC NOWOCZESNY

Kompilacja wielu stylów tanecznych charakteryzująca się dynamiką i różnorodnością. Zajęcia pozalekcyjne są dla osób od 7 do 18 roku życia. Podczas treningów ćwiczone są takie style jak: hip-hop, pop, r&b, jazz i funky. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana instruktorka Julia Kaczorowska. Odpłatność za zajęcia 25zł/mc.

 

PRACOWNIA SZTUK WIZUALNYCH M-GCKiS

zaprasza wszystkich zainteresowanych edukacją artystyczną, twórczością i rozwojem na zajęcia w grupach wiekowych i wielopokoleniowe. Pracownię prowadzą: Monika Tekielska-Chmielewska – plastyk, grafik, pedagog i arteterapeutka. Portfolio:(port-tekielska.blogspot.com) oraz Emilia Kosakowska – kulturoznawca, z zamiłowania fotografik i ceramik, amatorka designu, blogerka (www.magador.blogspot.com)

PLASTYKA DLA MŁODSZYCH DZIECI

Zajęcia plastyczne Kolorki Moniki dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat są świetną okazją do nieskrępowanej ekspresji twórczej w różnych technikach plastycznych. Prowadzenie: Monika Tekielska-Chmielewska. Zajęcia odbywać się będą w środy od 16:00 do 17:30. Zapisy do końca września. Start zajęć w październiku. www.kolorki-moniki.blogspot.com

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA STARSZYCH DZIECI

Zajęcia plastyczne Kolorki Moniki dla dzieci w wieku od 9 lat. Głównym celem zajęć są wspólne podróże w głąb swojej wyobraźni możliwe dzięki tworzeniu nietypowych dzieł za pomocą niekonwencjonalnych materiałów. W międzyczasie sięgamy po tradycyjne ołówki, farby i masy plastyczne by szkolić swój plastyczny warsztat. Zajęcia prowadzi Monika Tekielska – Chmielewska. Zajęcia odbywać się będą we wtorki od godziny 17:00 do 18:45. Zapisy do końca września. Start zajęć w październiku.

nozczyki

WARSZTATY DESIGNERSKIE

Cykl zajęć dla miłośników niebanalnych realizacji wnętrzarskich, budowniczych czegoś z niczego, majsterkowiczów, hobbystów, aranżatorów swego otoczenia i image’u. Skierowane do młodzieży, dorosłych i seniorów. Prowadzenie: Emilia Kosakowska i Monika Tekielska-Chmielewska. Zajęcia odbywać się będą we wtorki od 19:00 do 20:45. Zapisy do końca września. Start zajęć w październiku.

DSC_1166

RYSUNEK I MALARSTWO

Cotygodniowe zajęcia, skierowane do młodzieży, dorosłych i seniorów. W programie: studium natury, postaci i pejzażu; zasady kompozycji, perspektywy, modelunku światłocieniowego; uwrażliwianie na barwy; ciekawe techniki malarskie; techniki graficzne; zadania wyobrażeniowe. Zajęcia uwieńczy wspólna wystawa. Prowadzenie: Monika Tekielska-Chmielewska. Zajęcia odbywać się będą w środy od 17:30 do 20:00. Zapisy do końca września. Start zajęć w październiku.

receaparat

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE O KADROWANIU DLA POCZĄTKUJĄCYCH – II EDYCJA

Zajęcia kierowane są do młodzieży, osób dorosłych i starszych, niezależnie od sprzętu, którym wykonują zdjęcia (profesjonalny aparat, telefon komórkowy). Na warsztatach będzie można zapoznać się z zasadami kompozycji obrazu i kadrowania. Warsztaty zostaną uwieńczone wspólną wystawą fotograficzną. Czas trwania zajęć – 7 pełnych godzin (łącznie z wystawą 05.11) w każdy czwartek o godzinie 16:00-17:00. Start już od 17 września. Zapisy do 15 września. Koszt warsztatów 60zł. Opłata do 17 września (I rata 30 zł). Warsztaty poprowadzi Emilia Kosakowska.

Udział w pojedynczych cotygodniowych zajęciach z oferty Pracowni Sztuk Wizualnych dla tej samej osoby to koszt 30zł/mc, wybór dwóch to 50zł, natomiast trzech to 70zł/mc

DSC_2725

CHÓR KAMERALNY

Chór powstał w styczniu 2010 roku. Śpiewają w nim mieszkańcy Choroszczy, pasjonaci muzyki chóralnej. Dyrygentem chóru jest Małgorzata Olechno. W repertuarze chóru znajdują się wielogłosowe utwory sakralne i świeckie kompozytorów różnych epok, pieśni patriotyczne oraz kolędy. Zajęcia są bezpłatne.

DSC_1057

RYTMY CZASU / RHYTM OF TIME

Pod dyrekcją Jerzego Tomzika. W jego skład wchodzą dzieci, młodzież oraz osoby dojrzałe. Chórzyści dwa razy w tygodniu uczą się podstaw śpiewu oraz właściwej prezencji na scenie. Wykonują repertuar głównie rozrywkowy – zarówno klasykę, jak i mniej znane utwory. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zespół regularnie koncertuje i nagrywa płyty. Zajęcia dla grupy młodszej odbywają się we wtorki i w piątki od 17:00, a dla grupy starszej we wtorki i piątki od 19:00.

FAMILIJNE ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE DLA NAJMŁODSZYCH

Zajęcia dla dzieci w wieku3-5 lat i ich rodziców popularyzujące czytelnictwo, znajomość bajek i doskonalące umiejętności plastyczne w ciepłej atmosferze. Zajęcia odbywają się co drugą sobotę począwszy od 26 września w godz. 11:00 – 13:00 w Bibliotece Publicznej w Choroszczy. Zajęcia są bezpłatne.

20150221_212902 - Kopia

KLUB GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do wspólnego grania. Zazwyczaj gramy w grę Munchkin, ale ponadto mamy kilka innych ciekawych pozycji w zbiorach. Jeśli chcesz miło spędzić czas odwiedź nas. W co gramy? Gry Planszowe: Gra o Tron, Munchkin Quest, Świat dysku, Osadnicy oraz inne. Gry Karciane: Munchkin (wszystkie edycje) Veto, Rok 1863, Cytadela, Chez Geek, Bang,Tak mroczny władco oraz inne. Może masz grę, ale nie masz z kim pograć? Przynieś ją do nas na spotkanie. Jeździmy również na turnieje i konwenty. W ramach klubu działa sekcja Munchkin.

TEATR111111111

WARSZTATY TEATRALNE

Kochasz teatr i chcesz rozwijać swoje pasje? Chcesz nauczyć się używać emocji na scenie, uruchomić swój głos, ciało i wyobraźnię? Możesz działać z innymi twórczymi osobami, przełamywać własne bariery, pracować nad dykcją i ruchem scenicznym, a przede wszystkim w sposób kreatywny spędzić wolny czas. Kurs adresowany jest do młodzieży od 13-ego roku życia. Koszt: 25 zł miesięcznie. Zajęcia poprowadzi pani Małgorzata Pastorczyk-Gorszewska. Spotkania warsztatowe odbywać się będą w każdy czwartek w godz.17:00 – 20:00.

KLEPACZANKI

Zespół folklorystyczny Klepaczanki zaprasza serdecznie wszystkie Panie i Panów pragnących śpiewać w działającej z licznymi sukcesami od 30 lat grupie. Bardzo mile widziane doświadczenie śpiewacze lub instrumentalne. Zbiórki co tydzień w środy o 17:00 w świetlicy OSP w Klepaczach przy ul. Niewodnickiej 19. Zapraszamy!

DKF FABRYKA MOESA

Klub Filmowy to propozycja dla miłośników ambitnego kina i wspólnej dyskusji. Filmy prezentowane są w M-GCKiS, poprzedzane są prelekcją, która stanowi punkt wyjścia dla późniejszej dyskusji. Spotkania klubu odbywają się nieregularnie maja charakter edukacji filmowej. Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o seansach zapisz się do naszej grupy na e-mail kultura@choroszcz.pl.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Klub działający przy Bibliotece Publicznej w Choroszczy. Spotkania odbywają się z reguły raz w miesiącu. DKK jest adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki.

KLUB TURYSTY KULTURALNEGO

Klub przygotowujący wyjazdy na najciekawsze spektakle teatralne i operowe w regionie. W październiku w grupie 96-osobowej jedziemy na operę Carmen do Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki. Planujemy również wyjazd na komedie N. Gogola w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku – szczegóły na str. 3 tego numeru. Oferujemy bilety w atrakcyjnych cenach i przejazd na spektakle.

EDUKACJA SPORTOWA

FITNESS w CENTRUM KULTURY I SPORTU czyli ZUMBA, PILATES, AEROBIC

Zajęcia odbywać się będą w auli MGCKiS w godzinach popołudniowych, atrakcyjny pakiet za uczestnictwo w zajęciach. Za jeden rodzaj zajęć płacimy 30zł, przy wyborze dwóch rodzajów odpłatność wynosi 50zł, za pełny pakiet zajęć Fitness zapłacimy jedynie 70zł miesięcznie.

PIŁKA NOŻNA

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach piłki nożnej w klubie Narew Choroszcz. Dorośli mają treningi pod okiem Wiesława Romaniuka we wtorki i czwartki na stadionie. Grupy młodzieżowe prowadzone przez trenera Jacka Sieńko mają zajęcia na Orliku, a także na stadionie w różne dni tygodnia, w zależności od ustalonego harmonogramu. Zapraszamy dzieci i młodzież urodzone od rocznika 2008 do rozpoczęcia kariery piłkarskiej! Oprócz regularnych zajęć będą organizowane TURNIEJE i ROZGRYWKI w różnych dyscyplinach sportowych i rekreacyjnych. Będą prowadzone rozgrywki na świeżym powietrzu, w budynku M-GCKiS, a także hali sportowej gościnnego Zespołu Szkół w Choroszczy. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy także do codziennego korzystania z obiektu ORLIK na którym znajduje się ogólnodostępne boisko do piłki nożnej, a także boisko wielofunkcyjne gdzie można zagrać w siatkówkę lub koszykówkę, a w okresie zimowym sezonowe lodowisko. Orlik jest otwarty przez cały tydzień od godziny 13 do 21. Jak boisko do piłki nożnej ma wieczorami ciągłe obłożenie i drużyny są zorganizowane, tak ciężej jest zebrać wystarczającą liczbę osób aby zagrać w koszykówkę lub siatkówkę. Amatorom tych dwóch dyscyplin ogłaszamy SIATKARSKI PONIEDZIAŁEK, a także KOSZYKARSKĄ ŚRODĘ gdzie w godzinach od 19 do 21 będzie można pograć wraz z innymi w te dwie dyscypliny sportowe!

WYJAZDY NA WYDARZENIA SPORTOWE

to także jeden z elementów na który zapraszamy. Były już organizowane wyjazdy na mecze Jagiellonii Białystok i piłkarskiej reprezentacji narodowej. Zainteresowanie jest co raz większe, będziemy więc starali się organizować więcej takich wyjazdów, nie tylko na mecze piłki nożnej ale także na inne wydarzenia.

ZAPISY I INFORMACJE: 85 719 14 31, kultura@choroszcz.pl /temat: ZAPISY/ lub bezpośrednio w siedzibie Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy przy ul. H. Sienkiewicza 29. HONORUJEMY KARTĘ DUŻEJ RODZINY 20% ZNIŻKI. Płatność za wszystkie zajęcia jest ryczałtowa. Osoby, które wylegitymują się Kartą Dużej Rodziny otrzymają zniżkę 20% za zajęcia (zniżka nie dotyczy wyjazdów na imprezy kulturalne i sportowe). Wystawiamy paragony a faktury na życzenie. Za zajęcia można też płacić przelewem na konto Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sporu w Choroszczy: 64 1020 1332 0000 1402 0945 0430. W tytule proszę wpisać nazwę zajęć i imię oraz nazwisko osoby uczestniczącej. Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sporu w Choroszczy jest samorządową instytucją kultury gminy Choroszcz. Działa nieprzerwanie od 1993 roku. Od początku działalności oferuje wszystkim uczestnikom zajęć profesjonalne warsztaty i atmosferę wolną od szkolnego stresu. Dzięki wsparciu mieszkańców Choroszczy i wygraniu grantu z Budżetu Obywatelskiego gminy Choroszcz w bieżącym roku zostanie wyremontowana kolejna część gmachu Centrum, aby zapewnić wszystkim uczestnikom jak najlepsze warunki.