Lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Choroszczy

21 października2016 r. uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Pęzą odwiedzili Bibliotekę  Publiczną dla dzieci i młodzieży w Choroszczy.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z biblioteką,  z zasadami korzystania z księgozbioru, układem książek na półkach oraz,  co  trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem biblioteki. Głównym tematem spotkania była lekcja biblioteczna pt. „Budowa książki” Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowana jest  książka oraz jak nazywają się poszczególne jej elementy. Między innymi co to jest: obwoluta, okładka, karta przedtytułowa, karta tytułowa, grzbiet, spis treści.  Aby poznać lepiej budowę  dzieci otrzymały książki i pokazywały w nich poszczególne części.

Następnie  wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę na temat jak zbudowana jest książka. Podczas  spotkania  uczniowie byli aktywni zadawali pytania i słuchali objaśnień. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał na pamiątkę zakładkę do książki i zaproszenie do odwiedzania biblioteki.

Lucyna Jutkiewicz

bibliotekarz