Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w Choroszczy

W środę 1 listopada 2017 w choroszczańskim kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika msze święte będą się rozpoczynać o 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Bezpośrednio po mszy św. o 11:00 (czyli ok. 12:00) spod świątyni wyruszy procesja na cmentarz przy ul. Piaskowej.

Kierowcy w tym czasie powinni liczyć się z chwilowym wyłączeniem z ruchu ulic Dominikańskiej i Piaskowej.  W tym dniu w rejonie cmentarza w Choroszczy na czas uroczystości związanych z obchodami Święta Wszystkich Świętych, będzie obowiązywała następująca organizacja ruchu:

  • ruch jednokierunkowy będzie wprowadzony od skrzyżowania przy kapliczce św. Jana Nepomucena (fragment ul. Piaskowej przechodzący następnie w ul. Kościukowską) do skrzyżowania z łącznikiem z ulicą Zaczerlańską.

Na odcinek jednokierunkowy będzie można wjechać tylko od strony ul. Piaskowej, z wyjazdem w stronę Kościuk oraz ul. Zaczerlańskiej.

Na całej długości ul. Piaskowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po prawej stronie, jadąc od ul. Dominikańskiej.

UWAGA: Zmiana nie będzie dotyczyła autobusów komunikacji miejskiej linii 103.

Ponadto informujemy, że w dniu 1 listopada (środa) w Święto Wszystkich Świętych nastąpi przedłużenie trasy kursów autobusu linii 103 obecnie kończących się na Rynku 11 Listopada – do przystanku Cmentarz, a liczba kursów będzie powiększona o 4 dodatkowe. Pamiętajmy iż w dniu 1 listopada można korzystać bezpłatnie ze wszystkich linii BKM

W czwartek 2 XI 2017 przedpołudniowe msze św. w choroskim kościele rozpoczną się o 7:00 i 9:30. Msza na cmentarzu przy ul. Piaskowej przed kaplicą Ducha Świętego rozpocznie się o 11:00. Bezpośrednio po nabożeństwie będą święcone nowe nagrobki. Wieczorem o 18:00 w kościele wspomniani będą zmarli fundatorzy kościoła i kapłani posługujący w czasie 558 lat istnienia parafii.

Wypominki w Choroszczy będą odprawiane 3, 4, 5 i 6 listopada o 17:15. Następnie będą śpiewane nieszpory żałobne połączone ze mszą świętą.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach i nabożeństwach dostępne są na stronie parafii: http://www.choroszcz.bialystok.opoka.org.pl/download/1_i_2_listopada_popr.pdf.

Tradycyjnie 1 i 2 listopada odbywać się będzie na cmentarzu kwesta członków Rady Parafialnej na odnowienie naszej nekropolii. 

red.