Edukacja

Święto Przedszkolaka w oddziale przedszkolnym w Kruszewie

16 listopada był szczególnym dniem zwłaszcza dla dzieci uczęszczających do naszego oddziału przedszkolnego pierwszy rok. W  Kruszewie odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Przyjaciele wiewiórki”, w której przedszkolaczki  zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Kochani rodzice – co się stało już tradycją – przeczytali swoim pociechom wiersz Jana Brzechwy „Wiewiórka i bóbr”.  Następnie dzieci złożyły ślubowanie i obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i  pomagać kolegom. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy maluszek otrzymał Dyplom Pasowania, oraz prezencik. Nie zabrakło oczywiście wspaniałego tortu z okazji święta przedszkolaka oraz gromkiego sto lat odśpiewanego naszym pociechom.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc i aktywny udział w uroczystości, szczególnie mamie przedszkolaczka za cudny tort. Teraz już wszystkie dzieci w naszym przedszkolu z dumą mogą powiedzieć: Mamo, tato! Jestem przedszkolakiem!

Nauczycielka wychowania przedszkolnego