„Cztery pory roku” Marka Sokoła – relacja z wernisażu wystawy fotograficznej

W czwartkowy wieczór, 1 grudani 2016 roku, odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Cztery pory roku” autorstwa Marka Sokoła. Otwarcie wystawy przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Po raz kolejny park pałacowy urzekł nas swoim urokiem. Wystawa potrwa do 16 grudnia 2016 roku.

Otwarcie wystawy „Cztery pory roku” Marka Sokoła zgromadziło wielu miłośników sztuki nie tylko z gminy Choroszcz. Wernisaż rozpoczął dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Przemysław Waczyński. Nie zbarakło przemówienia autora fotografii, pana Marka Sokoła, w którym przybliżył nam swoją twórczość.

Wystawa „Cztery pory roku” to zbiór fotografii przedstawiających okolice Parku Pałacowego. Znane nam miejsce zostało ponownie odkryte i uchwycone w kadrze. Zmienność pór dnia i roku, przedstawiona na fotografiach, pozwala nam zatrzymać się nad naszą codziennością, by baczniej przyglądać się otaczającemu nas światu. Ukazany urok okolic parku zachwyca wszystkich oglądających fotografie.

Podczas wernisażu autor wystawy udostępnił zwiedzającym swój album i odsłonił większą część twórczości. Fotografie skupiają się przede wszystkim wokół tematyki przyrody. Marek Sokół posiada niewątpliwy talent oraz zmysł odsłaniania piękna przyrody, okraszonego feerią barw i światła. Zgromadzeni na wernisażu goście długo podziwiali prezentowane fotografie i korzystali z okazji do rozmowy z autorem, który bardzo chętnie poświęcał im czas i uwagę.

Dziękujemy panu Marku Sokołowi za chęć zorganizowania swojej pierwszej wystawy w Miejsko-Gminnym Centrum Kulruty i Sportu w Choroszczy oraz za miłą i owocną współpracę. Mamy nadzieję na jej kontynuowanie. Panu Markowi życzymy wielu twórczych sukcesów.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która potrwa do 16 grudnia 2016 roku. Prezentowana jest w galerii Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

 

tekst: KG/M-GCKiS

foto: Rafał Trykoszko