Edukacja

Wesołe Misie w Przedszkolu

25 listopada w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy oraz w filii w Barszczewie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe maskotki i rozpoczęło się uroczyste świętowanie.
Z okazji święta misia przygotowaliśmy wiele atrakcji. W sali siedziały pluszowe przytulaki, co stworzyło miłą i przyjazną atmosferę. Na wstępie wszyscy wysłuchali historii pluszowego misia – już ponad 100 lat różne misie towarzyszą dzieciom na całym świecie. Dzieciaki, patrząc na prezentację multimedialną, wymieniały, jakie znają Misie oraz poznały kilku nowych „przyjaciół” m. in.:  misia Uszatka, Coralgola i  Faziego. Poza tym wszyscy wzięli udział w mini quizie o prawdziwych niedźwiedziach i całe grupy w nagrodę otrzymały miłe niespodzianki w postaci naklejek. Poza tym w Barszczewie odbyła się degustacja przysmaku każdego misia, czyli prawdziwego miodku.
Przedszkolaki nauczyły się też piosenki o misiu, a potem poszczególne grupy prezentowały swoje umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki o bohaterze tego dnia. Następnie w nawiązaniu do Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przedszkolaki dowiedziały się, że mają prawo do tego, żeby się bawić (np. misiami), żeby być leczone, jak są chore, żeby się uczyć, żeby wypoczywać i nie mogą być bite i poniżane. Przede wszystkim jednak mają prawo do tego, żeby być kochanymi przez rodziców.
Nagrodą za wspólną zabawę, tańce i uważne słuchanie było obejrzenie w „przedszkolnym kinie” bajki „Miś w dużym niebieskim domku”. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości, co było można zobaczyć po uśmiechach i opowieściach dzieci, które zdradziły, że niektórzy rodzice też mają swoje misie z dzieciństwa.

Emilia Rogowska
Anna Białobłocka