Seniorzy i młodzi choroszczanie wsparli Białostockie Hospicjum dla Dzieci

Mikołajki to nie tylko czas otrzymywania prezentów, ale i dzielenia się z innymi upominkami. To również finał trzeciej dorocznej zbiórki dla hospicjów zorganizowanej przez choroszczańskich seniorów. Bus użyczony przez Urząd Miejski w Choroszczy przetransportował dary 5 grudnia do C prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”. Nad sprawnym przebiegiem dzieła czuwała Irena Sakowicz – prezes Koła Emerytów i Rencistów nr 15 wraz z pomocnikami św. Mikołaja.

„Społeczność choroszczańska żywo zareagowała na apel seniorów i owoce zbiórki wsparły wydatnie Białostockie Hospicjum dla Dzieci” – zaznacza Irena Sakowicz, prezes Koła Seniorów i dodaje – „dziękuję wszystkim wspaniałym ludziom, którzy wsparli akcję. Na pewno mikołajki w hospicjum były w tym roku wyjątkowe! Szczególnie ciepło dziękuję dla społeczności Zespołu Szkół, Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II, Miejskiej Biblioteki Publicznej i całego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, niezawodnym koleżankom z Banku Pekao S.A. i Państwu Hryniewickim z Agroturystyki Jeroniczówka”.

dsc_0551-899x1024

Pani Irena Sakowicz podkreśla, że po raz bardzo ją cieszy szeroki odzew, również wśród seniorów: „dziękuję koleżankom i kolegom z koła za bezcenne zaangażowanie, za to, że choć sami nie mają dużo, to potrafią dostrzec problem i okazać serce” – zaznacza.

Przypomnijmy, od października do końca listopada mieszkańcy gminy mogli dzielić się ubrankami, pościelą, ręcznikami i innymi potrzebnymi dzieciom przedmiotami z podopiecznymi Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Punkty zbiórki zostały zlokalizowane w siedzibie Koła Emerytów i Rencistów nr 15 w Choroszczy oraz w instytucjach wspierających zbiórkę – w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Zespole Szkół oraz w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II.

Seniorzy, od lat animujący wiele akcji charytatywnych, już dziś zapowiadają kolejne dzieła pomocowe dla hospicjów.

WJC, fot. OSzG/M-GCKiS