Edukacja

Przedszkolaki z wizytą w Letniej Rezydencji Branickich

W piątek 2 grudnia 2016 r. dzieci z Przedszkola w Złotorii uczestniczyły w warsztatach organizowanych specjalnie dla dzieci w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy prowadzonych przez Panią Martę Bagnowską, która w ramach zajęć z dziećmi zaplanowała zrobienie przepięknych peruk, podobnych do tych niegdyś noszonych przez Państwa Branickich.

W specjalnie przygotowanej sali zaraz po przybyciu na miejsce czekały na dzieci materiały do pracy. Po otrzymaniu od Pani Marty słownej instrukcji przygotowania peruk, dzieci zabrały się do pracy. Z wielkim zaangażowaniem i z zapałem, krok po kroku przedszkolaki tworzyły swoje arcydzieła!.

Po ukończeniu pracy, która przebiegła sprawnie i szybko, nasze maluszki dumnie prezentowały na głowie peruki pozując Paniom do zdjęć. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wszystkie peruki były przepiękne! Na koniec tych wyjątkowych i nie codziennych zajęć Pani Marta zabrała nas do przepięknych sal Muzeum Wnętrz Pałacowych. Dzieci miały okazję w skrócie poznać historię każdego z pomieszczeń znajdujących się w Muzeum. Wszystkie eksponaty wzbudziły zainteresowanie najmłodszych, jednak najbardziej fascynująca okazała się fosa znajdująca się za oknem.

przedszkole-2

To był wyjątkowy dzień dla przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom, które pracują w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy za poświęcony dla nas czas oraz miłą atmosferę. Szczególne podziękowania przesyłamy Pani Marcie Bagnowskiej za zorganizowanie dzieciom niesamowitych warsztatów. Przedszkolaki zapowiedziały ponowną wizytę już wiosną przyszłego roku!.

Emilia Kołodko