EdukacjaMiasto i Gmina

Bezpieczne Mikołajki w przedszkolach

Kontynuując akcję Bezpiecznego Mikołaja, zapoczątkowaną 6 grudnia akcją Policji oraz Gminy Choroszcz, polegającą na kontroli kierowców przewożących dzieci do szkół z terenu gminy Choroszcz, 7 grudnia elementami odblaskowymi zostały obdarowane dzieci z choroskich przedszkoli.

7 grudnia w wielu salach przedszkolnych na terenie gminy Choroszcz zrobiło się cytrynowo od kolorów, w związku z wizytą burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, który odwiedził dzieci obdarował je odblaskowymi kamizelkami.

Kamizelki, wykonane w jaskrawych kolorach, zawierają na sobie elementy odblaskowe – sympatyczną uśmiechniętą buźkę oraz odblaskowe pasy, a po bokach – elastyczne gumki. Aby nie było wątpliwości, skąd pochodzą, kamizelki wyposażone zostały w znaki gminy Choroszcz: herb Choroszczy, hasło gadżetów Gminy służących bezpieczeństwu: „WIDOCZNY=BEZPIECZNY”, a także z tyłu – logo z hasłem „Choroszcz – Nasza Rezydencja”.

Kamizelki służą do noszenia ich na ubraniu wierzchnim – dlatego doskonale sprawdzą się podczas spacerów organizowanych zarówno przez przedszkole jak też przez rodziców. Będą przydatne szczególnie teraz, kiedy szybko zapada zmrok, ale także z powodzeniem mogą być wykorzystywane gdy jest cieplej – wiosną czy latem.

Radościom dzieci z podarunku nie było końca – najmłodsi natychmiast nakładali na siebie otrzymane od burmistrza kamizelki oraz chętnie pozowali do zdjęć. Burmistrz zaś, przekazując najmłodszym przydatne podarunki, życzył wszystkim bezpiecznych spacerów oraz dobrych oraz bezpiecznych świąt.