Wydarzenia

Seniorzy z Choroszczy podzielili się opłatkiem

Seniorzy z gminy Choroszcz w czwartek 15 grudnia spotkali się w licznym gronie, by przy opłatku podzielić się radością ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i życzyć szczęścia w 2017 roku. Wszystkim zgromadzonym w świetlicy OSP i przed telewizorami serdeczne życzenia złożył Robert Wardziński burmistrz Choroszczy oraz ks. Leszek Struk proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika.

Nie zabrakło serdecznych słów od przyjaciół seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, Związku Emerytów i Rencistów, choroszczańskich placówek oświatowych i kulturalnych– Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, Zespołu Szkół, Biblioteki Publicznej oraz Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Bożonarodzeniowa atmosfera szczególnie widoczna w łamaniu się opłatkiem trafiła „pod strzechy” za pośrednictwem Twojej Telewizji Regionalnej kolejny już raz uczestniczącej w ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeniach.

Seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów nr 15 nie czekali na Mikołaja, ale na wspaniałą grupę mikołajkową z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy. Najmłodsi mieszkańcy gminy przybyli do świetlicy OSP przy Dominikańskiej 22 nie tylko z szerokim uśmiechem, ale i z pięknym programem słowno-muzycznym pełnym piosenek i recytacji we wspaniałych strojach z mikołajowymi czapkami. Cały koncert odbył się pod czujnym okiem Anety Wysockiej – reżyserki programu oraz Małgorzaty Hubbel wspierającej grupę. Seniorzy nie ukrywali zachwytów i nagrodzili przedszkolaków serdecznym przyjęciem.

Gorące brawa od seniorów zyskała również grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza pod kierunkiem Agnieszki Tołoczko. Młodzi choroszczanie przedstawili historię narodzin Jezusa pełną śpiewu, recytacji i uroczej gry aktorskiej w profesjonalnych strojach. Byli więc Maryja i Józef z Jezuskiem, byli pastuszkowie, aniołowie ze skrzydłami, diabły ogoniaste i rogate, królowie koronowani Melchior, Kacper i Baltazar. A do tego piękne karty z życzeniami dla seniorów.

Mieszkańcy gminy Choroszcz śpiewać lubią i potrafią, dlatego seniorzy zachęceni przez młode pokolenie okrasili spotkanie swoim śpiewem kolęd. Irena Sakowicz prezes koła, dziękowała wszystkim za całoroczne prace i zaangażowanie w ruch senioralny. Seniorzy uczcili spotkanie opłatkowe zbiórką funduszy na rzecz Towarzystwa Opieki na Ociemniałymi w Laskach. Zebrano kwotę 273,63 zł, którą przekazano organizacji niosącej od stu lat pomoc osobom niedowidzącym i ociemniałym.

Gratulujemy znakomitej inicjatywy i redakcyjnie życzymy wszystkim seniorom pomyślności, zdrowia i szczęścia w nadchodzącym 2017 roku!

Spotkanie opłatkowe zostało zorganizowane dzięki dotacji udzielonej z budżetu gminy Choroszcz podobnie, jak wycieczki seniorów do Augustowa i Bielska Podlaskiego.

WJC