Jasełka w Złotorii

21 grudnia w naszej szkole w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia odbyły się jasełka i spotkanie opłatkowe. Gościliśmy Burmistrza – Pana Roberta Wardzińskiego, Dyrektora ZOS w Choroszczy – Pana Andrzeja Winnickiego, Radnego – Pana Ireneusza Jabłońskiego, Księdza Proboszcza – Bogusława Samsela oraz rodziców i dziadków naszych wychowanków.

W tym roku uczniowie klas IV-VI przygotowali współczesne przedstawienie Bożonarodzeniowe z wieloma humorystycznymi elementami. Odwołaliśmy się również do tradycji. Była Święta Rodzina, aniołowie, pasterze i królowie. Wcielając  się  w role aniołów i diabłów uczniowie pokazali odwieczną walkę dobra ze złem. Dwa światy ścierały się ze sobą niemal  w każdej ze scen. Oczywiście zwyciężyło dobro i Bóg- który przebacza nawet największym grzesznikom. Na koniec było zaproszenie skierowane (myślę) do każdego z nas: ,,Trza się nawracać panowie, panie, bo choć nam czasem mylą się drogi, to Miłosierny Pan nasz ubogi”.

Mali aktorzy zostali wynagrodzeni burzą oklasków i miłymi słowami. Wypowiedziano wiele serdecznych i dobrych życzeń do wszystkich uczestników uroczystości. Po przedstawieniu odbyła się Wigilia przygotowana przez rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Nadszedł czas świętowania…

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości serdecznie dziękujemy i życzymy wielu łask od Bożej Dzieciny w nowym roku 2017.

,,W Bożego Narodzenia czas niech miłość będzie w nas.

Niech pokój wokół panuje, a dobro nad złem króluje.”

Anna Cackowska

Katechetka SP w Złotorii