Klepaczanki dostały się na Wojewódzki Przegląd Kolędniczy

W sobotę 28 stycznia 2017 roku miał miejsce Powiatowy Przegląd Kolędniczy w Czarnej Białostockiej, w którym to po wykonaniu swojego kolędniczego programu  Klepaczanki zostały zakwalifikowane do Wojewódzkiego Przeglądu w Hajnówce. Widzowie mogli usłyszeć ze sceny program, w którym Klepaczanki zaprezentowały między innymi dwie stare kolędy „Cztery lata zawszem pasał” oraz „Czas radości wesołości”.

W Domu Kultury w Czarnej Białostockiej zaprezentowało się dwadzieścia zespołów z Powiatu Białostockiego, z których do etapu wojewódzkiego dostało się tylko sześć. Jest to więc nie lada wyróżnienie dla Klepaczanek. Zespół został doceniony za zgodność z przekazem tradycji, rekwizyty, stroje oraz szopkę, bowiem warto tutaj wspomnieć, że Klepaczanki startowały w kategorii Kolędowanie z Szopką, a oprócz tego można było wyróżnić takie kategorie jak Kolędowanie z Gwiazdą oraz Herody. W przerwie, gdy jury obradowało nad wynikami, Klepaczanki spontanicznie wyszły na scenę i zaprezentowały współczesną kolędę „Tylko jedna jest taka noc”. Jest to kolejny sukces zespołu, należy trzymać kciuki za dalszą działalność grupy!

Klepaczanki to zespół folklorystyczny, do którego może dołączyć każda osoba, bez względu na miejsce zamieszkania, pochodzenie czy wiek. Zespół działa pod opieką i przy wsparciu Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Klepaczanki spotykają się w każdą środę o godzinie 17:00 w remizie w Klepaczach. Zespół może pochwalić się wieloma sukcesami, do których dołączył ten ostatni. Zapraszamy do przyłączania się do zespołu.

 

Anna Kulikowska