Dzień Otwartych Drzwi w Białostockim Centrum Onkologii

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje o obchodach Światowego Dnia Walki z Rakiem. W związku z tym większość ośrodków onkologicznych w pierwszą sobotę lutego pod patronatem Polskiej Unii Onkologii organizuje akcję „Dnia Drzwi Otwartych”.

17. Światowy Dzień Walki z Rakiem jest okazją do upowszechnienia informacji na temat chorób nowotworowych, a także zachowań sprzyjających troszczeniu się o własne zdrowie, zachowywania czujności onkologicznej i uczestniczenia w bezpłatnych, profilaktycznych badaniach przesiewowych.

W Polsce, choroby nowotworowe są obecnie przyczyną około 20% wszystkich zgonów, w tym około 40% zgonów u kobiet w wieku 45-65 lat i 30% zgonów u mężczyzn w wieku 45-65 lat.

Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem to nadal aktualny APEL Polskiej Unii Onkologii i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, intensywne działania na rzecz zapewnienia równego dostępu w naszym kraju do europejskich standardów kompleksowej opieki onkologicznej, stosownie do nadal aktualnych postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem z 2000 r. Apel można znaleźć TUTAJ.

Mając powyższe na uwadze, Białostockie Centrum Onkologii zaprasza mieszkańców naszego regionu na DZIEŃ OTWARTY 4 lutego 2017r. (sobota) w godz. 10.00-12.00 do Specjalistycznej Przychodni Onkologicznej (wejście od ulicy Warszawskiej). Zapraszamy!