Rozmowy o historii – po raz pierwszy na żywo w Twojej Telewizji Regionalnej

W czwartkowy wieczór 16 lutego 2017 przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy i Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała – lokalnych organizacji pozarządowych specjalizujących się w badaniu historii prowadzili rozmowy o okolicznościach wyzwolenia Choroszczy i Białegostoku 19 lutego 1919 roku.

Wszystkich zebranych serdecznie powitał Przemysław Waczyński dyrektor Centrum. Jan Adamski przypomniał losy choroskiej POW, Józef Waczyński nakreślił rys historyczny związany z I wojną światową, Grzegorz Krysiewicz przypomniał o zasługach Kościoła katolickiego w działaniach niepodległościowych, a Henryk Zdanowicz przybliżył pasjonujące początki II RP.

Cieszymy się, że za pomocą Twojej Telewizji Regionalnej setki osób mogło uczestniczyć w wydarzeniu. Kolejne spotkanie z historią już wkrótce: w czwartek 23 lutego o 17:0 gościem Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała oraz M-GCKiS będzie Paweł Kalisz z białostockiego oddziału IPN. Opowie on o żołnierzach wyklętych. Spotkanie odbędzie się w gmachu Centrum i będzie transmitowane przez Twoją Telewizję Regionalną.

info MGCKiS