Kabaret pod Wyrwigroszem gościł w Choroszczy

26 lutego 2017 roku  Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy rozbrzmiewało salwami śmiechu. Na scenie wystąpił Kabaret pod Wyrwigroszem z nowym programem artystycznym, VariAte. Wypełniona po brzegi aula co chwila rozbrzmiewała gromkim śmiechem i oklaskami. Wszystkiemu winien jest Kabaret pod Wyrwigroszem, który przyjechał do choroskiego Centrum po raz pierwszy. Zaprezentowano skecze, które od dawna cieszą się popularnością widzów, a także świeże gagi, którymi szybko podbito serca widzów.

Podczas niemalże dwugodzinnego występu mogliśmy śmiać się między innymi z nowej przygody, która przytrafiła się rodzinie Kresowiaków, czy skeczu „Kot”, który wpisany został w nasz region. Nie zabrakło też żartów politycznych, tak bardzo charakterystycznych dla twórczości Kabaretu, zrobionych z wyczuciem i dystansem. Artyści żartowali z twórców muzyki popularnej: tańczyli i śpiewali niczym parodiowani gwiazdorzy. Zmienione słowa piosenek komentowały w humorystyczny sposób najbardziej kontrowersyjne wydarzenia ostatnich miesięcy. Mogliśmy spojrzeć na wiele spraw nie tylko z dystansu, ale też z przymrużeniem oka.

Kabaret pod Wyrwigroszem dostarczył nam wielu wrażeń. Łukasz i Beata Rybarscy, Maurycy Polaski i Andrzej Kozłowski podbili serca publiczności, która sprowokowała artystów do podwójnego bisowania. Miłym akcentem było spotkanie aktorów kabaretowych z najgorliwszymi fanami po zakończeniu spektaklu. Warto tez wspomnieć, że Beata Rybarska oraz Andrzej Kozłowski wywodzą się z Białegostoku.

Serdecznie dziękujemy publiczności za liczne przybycie, a Kabaretowi za występ pełen wrażeń. Z pewnością pozostanie on na długo w pamięci widzów.

M-GCKiS

foto: M-GCKiS, Mateusz Jacewicz