Chodź do Teatru! – Dzień Otwarty w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w niedzielę, 26 marca, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na Dzień Otwarty pod hasłem „Chodź do Teatru!”.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w czerwcu 1961 roku w trakcie 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. Co roku, 27 marca, w teatrach na całym świecie organizowane są specjalne wydarzenia. Tego dnia rozsyłana jest także wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru, odczytywana we wszystkich instytucjach teatralnych świata.

Dzień przed obchodami – w niedzielę, między godz. 11.00 a 15.00 Teatr Dramatyczny zaprasza dna Dzień Otwarty. Tegoroczne wydarzenie zorganizowane zostało pod hasłem „Chodź do Teatru!”.

– Serdecznie zapraszam wszystkich Widzów do odwiedzenia nas w trakcie Dnia Otwartego. Mam nadzieję, że będzie to doskonała okazja do podejrzenia pracy teatru od kuchni. Liczę także
na odwiedziny ze strony osób, które na co dzień nie chodzą do Teatru i nie korzystają z naszej oferty. Być może atrakcje, które przygotowaliśmy na ten dzień, zachęcą te osoby do zapoznania się z naszymi propozycjami repertuarowymi i wybrania się na nasze spektakle – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

W najbliższą niedzielę aktorzy oraz pracownicy Teatru zabiorą widzów w teatralne kulisy. Osobom, które odwiedzą Teatr zostaną zaprezentowane fragmenty dwóch spektakli: “Seks nocy letniej”
i “Szalone nożyczki”. Na zwiedzających będzie czekała także wystawa kostiumów teatralnych oraz kącik ze strojami i rekwizytami z możliwością przebrania się oraz zrobienia zdjęcia. W holu kasowym będzie można obejrzeć fragmenty zarejestrowanych spektakli z repertuaru Teatru Dramatycznego oraz zrobić zakupy w teatralnym sklepiku. Z myślą o najmłodszych widzach przygotowano czytanie fragmentów “Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke oraz warsztaty twórczego recyklingu zorganizowane przez „Nasz Białystok jest Eko”.

Ponadto, w trakcie Dnia Otwartego Widzowie będą mieli możliwość zakupu promocyjnych biletów (ulgowych) na niedzielny pokaz spektaklu „Szalone nożyczki” oraz na kwietniowe pokazy spektakli „Balladyna”, „Ożenek” i „Trans-Atlantyk”. Tego dnia Kasa Teatru będzie czynna od godz. 11.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Harmonogram Dnia Otwartego:

11.00 – pierwsza wycieczka po Teatrze z przewodnikiem

11.30 – druga wycieczka po Teatrze z przewodnikiem

12.00 – czytanie dla dzieci „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke, Scena Foyer

13.00 – pokaz fragmentu spektaklu „Szalone nożyczki”, Scena Duża

13.30 – pokaz fragmentu spektaklu „Seks nocy letniej”, Scena Kameralna

14.00 – pokaz fragmentu spektaklu „Szalone nożyczki”, Scena Duża

14.30 – pokaz fragmentu spektaklu „Seks nocy letniej”, Scena Kameralna

MTZ/TD

unnamed (1)