Rząd gościł na Podlasiu (cz. 3): wizyta premier Ewy Kopacz

Premier Ewa Kopacz odwiedziła  województwo podlaskie. W Hajnówce spotkała się ze środowiskami lokalnymi, a w Narwi odwiedziła firmę Pronar. W spotkaniach towarzyszyli jej wojewoda podlaski Andrzej Meyer i poseł Robert Tyszkiewicz.

– Polacy powinni wreszcie zarabiać tak, jak zarabia się na Zachodzie – powiedziała szefowa rządu na spotkaniu w Hajnówce. – To wyzwanie na następne cztery lata.

Prezes Rady Ministrów podkreśliła ogrom zmian, które zaszły w Polsce w ostatnich ośmiu latach oraz dobre wykorzystanie szans rozwojowych stworzonych przez środki europejskie.

Stwierdziła także, że zrealizowała wszystkie deklaracje złożone rok temu przy obejmowaniu urzędu. Po spotkaniu z mieszkańcami  premier Kopacz odwiedziła Sobór Świętej Trójcy.

W firmie Pronar w Narwi  jej szef i właściciel  Sergiusz Martyniuk oprowadził szefową rządu po halach produkcyjnych. W hali montażu ciągników  prezes Rady Ministrów spotkała się z  pracownikami zakładu.

Wraz z szefową rządu województwo podlaskie odwiedził cały gabinet Ewy Kopacz. Ministrowie rozjechali się po różnych instytucjach i urzędach, gdzie spotykali się z kierownictwem i pracownikami.

W Bielskim Domu Kultury Minister Infrastruktury i Rozwoju Maria Wasiak spotkała się z samorządowcami i przedsiębiorcami, aby przedstawić  plany związane z budową drogi S19 oraz rozmawiać o wsparciu unijnym w nowej perspektywie UE 2014-2020.

 

– Dla nas S19 to droga życia i droga rozwoju – powiedział obecny na spotkaniu poseł Robert Tyszkiewicz, który podziękował za zrozumienie potrzeb rozwojowych regionu i wpisanie projektu do nowego programu dróg krajowych.

W Korycinie Minister Administracji i Cyfryzacji wziął udział w uroczystym posiedzeniu Rady Gminy i specjalnym posiedzeniu Związku Gmin Wiejskich. Podczas spotkania podpisano porozumienie dotyczące współpracy w zakresie budowy dróg lokalnych gmin sąsiadujących. Omawiano także działanie Regionalnego Systemu Ostrzegania, który funkcjonuje w województwie podlaskim od początku tego roku oraz  potrzebę cyfryzacji administracji samorządowej i zespolonej.

Spotkanie Ministra Finansów Mateusza Szczurka w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Białymstoku dotyczyło efektów walki z przestępczością podatkową. Z dziennikarzami minister rozmawiał także o nowych propozycjach rządu w sprawie ZUS i NFZ.

ip/r