KulturaWydarzenia

Spotkanie DKK

W środę 29 marca w Bibliotece Publicznej w Choroszczy, odbyło się kolejne już w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Gościem spotkania był  Marian Olechnowicz, z wykształcenia i za zamiłowania historyk. Przez wiele lat był nauczycielem historii w I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach. Jest inicjatorem i kustoszem Muzeum Wirtualnego im. Władysława Piotrowskiego. Obecnie Muzeum posiada ponad 16 tys. zdigitalizowanych fotografii łapskich artystów. Jest również regionalistą, opisał i sfotografował 48 spichlerzyków we wsiach, także w gminie Choroszcz. Pan Marian dokumentuje historię Łap, jest autorem kilku książek o Łapach, z chęcią spotyka się z dziećmi, młodzieżą oraz z dorosłymi. Było to pierwsze spotkanie z Marianem Olechnowiczem w naszym klubie, planujemy zorganizować następne dotyczące naszej gminy.

Elżbieta Wróblewska