KulturaWydarzenia

Instalacja kultury w gminie Choroszcz – 9 IV na rynku w Choroszczy

Rozpoczęliśmy projekt Instalacja kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017 Narodowego Centrum Kultury. Pierwsze kroki zostały już zrobione: rozpoczęliśmy diagnozę potrzeb kulturalnych społeczności lokalnej. Niektóre spotkania już za nami, ale nadal wszyscy mieszkańcy gminy Choroszcz mają szansę na udział w spotkaniu i rozmowę o swoich pomysłach i spostrzeżeniach na temat kultury w gminie.

Dotarliśmy już do mieszkańców m. in. Łysek, Porosłów, Jeronik, czy Kruszewa. Rozmowy w wiejskich świetlicach to okazja do poznania i otwarcie drzwi do współpracy. W kreatywnej atmosferze rozmawiamy o tym, jakich wydarzeń i imprez brakuje mieszkańcom, jakie są dobre i słabsze strony naszych działań, co wymaga dopracowania, a co warto kontynuować. Na szczególną uwagę zasługuje spotkanie z młodzieżą gimnazjalną z Zespołu Szkół w Choroszczy: ich wizja kultury jest bardzo kreatywna i warta uwagi.

Dzięki programowi, w II etapie realizacji zadania, będziemy mieli szansę, by wspólnie z mieszkańcami przeprowadzić zaproponowane przez nich działania. Dzięki funduszom z NCK najlepsze z propozycji zostaną zrealizowane jesienią tego roku. Ale już teraz zachęcamy do myślenia o tym, jakie nowe wydarzenia kulturalne przydzadzą się w naszej gminie.

Przed nami jeszcze kilka spotkań. Zapraszamy do odwiedzenia w Centrum, by porozmawiać o pomysłach oraz popracować nad ich realizacją. Najbliższe spotkania odbędą się:

  • 19 kwietnia o godz. 19:00 w świetlicy w Klepaczach (dla miszkańców Klepacz i Turczyna)
  • 25 kwietnia o godz. 18:00 w świetlicy w Żółtkach (dla mieszkańców Żółtek i Dzikich)
  • 26 kwietnia o godz. 18:00 w świetlicy w Barszczewie (dla mieszkańców Barszczewa, Kościuk, Zaczerlan, Oliszek i Gajownik)
  • 27 kwietnia o godz. 17:00 w świetlicy OSP w Choroszczy (dla mieszkańców Choroszczy i Ruszczan)
  • 27 kwietnia o godz. 19:00 w świetlicy OSP w Złotorii (dla mieszkańców Złotorii i Babina)

Na spotkania zapraszamy wszystkich mieszkańców. Być może to w Państwa miejscowości zostanie zrealizowane wydarzenie Państwa marzeń!

A już 9 kwietnia (niedziela) zapraszamy na Rynek 11 Listopada w Choroszczy. Stanie tam Instalator kultury – miejsce, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł usiąść i porozmawiać z nami o naszej wspólnej przestrzeni – kulturze! Zapraszamy od 10:00 do 14:00.

M-GCKiS