Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej

W poniedziałek 10 kwietnia 2017r. Szkoła Podstawowa w Choroszczy po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną edukację w klasach pierwszych i zerowych.  Zgodnie z programem odbyło się:
– spotkanie przyszłych uczniów klas pierwszych i zerowych z Dyrekcją Szkoły oraz Burmistrzem Choroszczy p. Robertem Wardzińskim
– multimedialna prezentacja szkoły,
– przedstawienie oferty edukacyjnej przez Dyrektora Szkoły p. Danutę Małyszko
– inscenizacja wiersza “Ptasie radio” w wykonaniu uczniów klas zerowych naszej szkoły,
– zwiedzanie sal lekcyjnych.
Spotkanie na sali gimnastycznej z Dyrektorem Szkoły oraz gospodarzem gminy Choroszcz przybliżyło rodzicom warunki i możliwości, jakie oferuje szkoła swoim uczniom. Z pewnością do atutów szkoły można zaliczyć: jednozmianowość (lekcje trwają od 8.00-12.30, w zerówkach od 8.00-13.00), dzieci po skończonych zajęciach mają możliwość skorzystania z bogatej, nieodpłatnej oferty zajęć pozalekcyjnych, w godzinach od 6.30 -17.00 czynna jest świetlica szkolna, dla klas zerowych od 13.00-14.30 funkcjonuje oddzielna świetlica, potem dzieci dołączają do grupy świetlicowej ogólnej, uczniowie zerówek w ramach zajęć mają po 2 godz. rytmiki, języka angielskiego oraz wychowania fizycznego realizowanego na sali gimnastycznej, w szkole pracuje szereg specjalistów: pedagog, surdopedagog, terapeuci pedagogiczni, terapeuta SI, logopeda, oligofrenopedagog, co pozwalana na objęcie dzieci odpowiednią opieką.
Pan Burmistrz zaznaczył też, że wszystkie dzieci zgłoszone do zerówki zostaną przyjęte. Później pomieszczenia szkolne stanęły otworem przed uczniami i ich rodzicami. Dzieci mogły brać udział w licznych warsztatach, takich jak: kodowanie na dywanie, wykonać samodzielnie wiosenne motyle, zajączka, rozwiązywać łamigłówki matematyczne i zagadki związane ze zbliżającymi się świętami. Bawiły się wykorzystując tablice interaktywne oraz liczne pomoce dydaktyczne.
Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych uczniów i z większością uczestników spotkamy się w nowym roku szkolnym!  … a zatem do zobaczenia we wrześniu.

Grażyna Kopaczewska