Kultura

Staże Narodowego Centrum Kultury już po raz czwarty w Choroszczy!

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na letnie staże w sektorze kultury. Staże są realizowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach ogólnopolskiego prestiżowego programu profesjonalizacji kadr kultury. Tylko dwie instytucje w województwie podlaskim oferują bogate programy stażowe – wśród nich właśnie Centrum, które uczestniczy w programie już po raz czwarty, co stanowi gwarancję sukcesu stażystów. Zapraszamy!

Jeżeli studiujesz lub jesteś po studiach humanistycznych lub artystycznych, ta oferta jest dla Ciebie! Czeka na Ciebie Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Co zyskasz?

– weźmiesz udział w prestiżowym, ogólnopolskim programie stażowym;

– zdobędziesz bezcenną praktyczną wiedzę o tym, jak wygląda praca w instytucjach kultury, zwłaszcza tych prowadzonych przez samorząd;

– będziesz animował imprezy kameralne i duże plenery, jak Dni Choroszczy, Jarmark Dominikański czy Dzień Ogórka;

– dołączysz do zespołu, z którym podejmiesz bieżące wyzwania i zadania, w tym związane z realizacją programu Dom Kultury+;

– a może zechcesz zrealizować własne projekty, warsztaty lub uruchomić oryginalne zajęcia?

Nie wahaj się i dołącz do nas! Rozwiń skrzydła w Centrum! Rekrutacja trwa do 28 maja!

Pełna oferta i szczegóły dostępna jest na stronie


Poniżej wywiad z Martą Sadowską, uczestniczką stażu wiosennego 2016 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Choroszcz staż NCK

Staż Narodowego Centrum Kultury to…

To ciekawa przygoda, szansa na zebranie doświadczenia zawodowego.

Skąd pomysł, aby uczestniczyć w niecodziennym i wymagającym programie stażowym?

Na III roku studiów miałam już bardzo mało zajęć, więc postanowiłam wykorzystać wolny czas na coś praktycznego, coś, co mi się w życiu przyda. Ktoś mi kiedyś powiedział, że okres studiów to czas, w którym się najbardziej rozwija, także poza uczelnią. W dzisiejszych czasach samo ukończenie studiów nic nam nie daje, trzeba zrobić coś więcej. Taki staż, to właśnie to „coś więcej”, coś, o co będą mnie kiedyś pytać na rozmowach kwalifikacyjnych, a nie o to, jakie miałam oceny na studiach.

Czy staż pomógł Ci w rozwoju zawodowym?

Zdecydowanie tak. Przez dwa miesiące dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy, poznałam pracę placówki kulturalnej „od kuchni”. Zawsze mnie to interesowało. Na chwilę stałam się częścią ekipy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Mogłam pracować przy profesjonalnie zorganizowanych wydarzeniach kulturalnych, co więcej, mogłam też je współtworzyć. Nie siedziałam obok i nie patrzyłam jak dorośli pracują, tylko pracowałam razem z nimi.

Komu poleciłabyś staż NCK?

Wszystkim studentom, którzy chcą od życia czegoś więcej niż dyplom ukończenia studiów, oraz w jakiś sposób są zainteresowani pracą w instytucji kultury. To świetny start i sposób na sprawdzenie się w tym pełnym przygód zawodzie.

Rozmawiał: Wojciech Jan Cymbalisty,
instruktor M-GCKiS w Choroszcz