Wydarzenia

„Choroszcz.510″ – uczcijmy rocznicę nadania praw miejskich!

W tym roku Choroszcz obchodzi 510-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Choroszczan do wzięcia udziału w akcji „Choroszcz.510″. Działanie będzie polegało na sfotografowaniu 510 Choroszczan i prezentacji zdjęć w formie wystawy podczas XXXVI Dni Choroszczy. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

510 lat nadania praw miejskich to szczególna okazja do dumy i świętowania. Chcemy sfotografować co najmniej 510 osób – mieszkańców naszej gminy, by uczcić tą okrągłą rocznicę. Wykonane portrety będą zdobiły przestrzeń miejską – zaprezentujemy ich wydruk, a efekt zobaczymy podczas obchodów Dni Choroszczy.

Fotografować będziemy od 4 czerwca (Choroszczański Dzień Dziecka), podczas Nocy Gier, a także w dni powszednie i weekendy. Każdy, kto będzie chciał, by jego wizerunek znalazł się na rocznicowej wystawie będzie mógł odwiedzić Centrum Kultury, a dyżurujący pracownik wykona pamiątkową fotografię. Istnieje możliwość przysłania nam swojego zdjęcia (w formacie jpg) na adres kultura@choroszcz.pl. W temacie wiadomości należy wpisać „Choroszcz.510″. Wówczas prosimy o przesłanie podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku do naszej akcji.

Z zebranych zdjęć ułożymy napis upamiętniający rocznicę, który zaprezentujemy podczas Dni Choroszczy. Wielkoformatowy wydruk będzie symbolem wszystkich ludzi, którzy są związani z miastem. W akcji udział może wziąć każdy, kto utożsamia się z Choroszczą, bez względu na wiek, płeć, pełnione role społeczne. Akcja ma na celu promocję naszego miasta, budowanie więzi między ludźmi i tożsamości lokalnej. Prosimy o przesłanie nam swojego zdjęcia, bądź o pozwolenie na sfotografowanie się, by Choroszcz połączyła nas w jedność poprzez wspólną przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, a zabawa w odszukiwanie znajomych twarzy na wydruku była dobrą zabawą na zwieńczenie projektu.

regulamin

oświadczenie

M-GCKiS

Save a life.unnamed