„Przystanek z książką w bibliotece”

We czwartek 6 czerwca 2017 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyło się spotkanie biblioteczne pt. „Przystanek z książką w bibliotece”. Była to już trzecia edycja cyklu, którego organizatorem była Książnica Podlaska – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego, Biblioteka Publiczna w Choroszczy oraz Wydawnictwo Bis. Na spotkanie zaproszono pisarkę Iwonę Buczkowską i Panią Katarzyną Kajkę z wydawnictwa Bis. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Po przywitaniu dzieci, nauczycieli oraz przedstawieniu gości spotkania, pani Elżbieta Wróblewska oddała głos autorce. Pani Iwona Buczkowska jest pisarką wielu utworów adresowanych do dzieci, tj. wierszy, tekstów piosenek, opowieści, scenariuszy, bajek i musicali. Jest Laureatką wielu konkursów literackich. Spotkanie miało charakter literacko-muzyczny. Pisarka odczytała wiersz o samogłoskach oraz zaśpiewała piosenkę o ważnym numerze 112, który każde dziecko powinno znać. Przeczytała fragment książki „O Doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”. Jest to opowieść o ogrodowym drewnianym ludku, który poprzez empatię i dobre uczynki zdobywa to co, w życiu najcenniejsze, czyli przyjaźń i zaufanie.
W kolejnym punkcie spotkania pani Katarzyna Kajko z Wydawnictwa Bis zaprezentowała fragmenty kilku książek m .in . „Strachy na lachy” Anety Noworyta. Książka, która zabawnym tekstem i śmiesznymi ilustracjami pomaga dzieciom przezwyciężyć największe lęki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy. Następnie pani Katarzyna podzieliła dzieci na trzy grupy i pokazała dzieciom jak wykonać z papieru fajnego kotka.
Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek, na którym dzieci kupiły książeczki i otrzymały autograf od autorki. Spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.

L. Jutkiewicz