Kolorowe lato zaklęte w szkle

Od marca do maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Złotorii odbywał się cykl warsztatów plastycznych pn. Malowanie na szkle. Przepiękne obrazy uczniów ozdabiają hol szkolny, ciesząc oczy wszystkich odwiedzających.

Malowanie na szkle jest bardzo trudną techniką malarską, a dodatkowo, jest to  zajęcie niezwykle pracochłonne. Podczas zajęć w świetlicy artystycznej, w których uczestniczyło 25 osób z klas I-VI, każdy uczestnik mógł samodzielnie zaprojektować obraz na papierze, a następnie przenieść swój pomysł na szkło. W efekcie powstały niezwykle barwne, ciekawe, oryginalne i niepowtarzalne obrazy. Dzieci najchętniej tworzyły swoje dzieła, wykorzystując motywy kwiatowe lub wizerunek motyla. Trzeba przyznać, że prace wyszły przepięknie – tworzone na początku lata przez cały rok przywoływać będą tę urokliwą porę roku, a kiedy uczniowie i nauczyciele po wakacjach wrócą w mury szkoły, obrazy będą przypominać gorące, kolorowe lato. Prace malowane na szkle już dziś można oglądać na holu szkolnym SP w Złotorii.

Materiały plastyczne użyte podczas warsztatów pn. Malowane na szkle zostały sfinansowane ze środków w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz.

Opiekun świetlicy artystycznej
przy SP Złotoria
Joanna Czarnecka