KulturaWydarzenia

Choroszcz umie tańczyć!!!

W sobotę, 8 lipca, w Choroszczy na placu przed Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia odbyły się warsztaty tańców tradycyjnych, prowadzonych przez Martę Domachowską – etnolożkę i doświadczoną instruktorkę tańca. Bezpośrednio po warsztatach odbyła się potańcówka, podczas której przygrywała fantastyczna i utytułowana Kapela Bursów.

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 14 i wzięło w nich udział około dwudziestu osób. Najpierw odbyła się rozgrzewka, a następnie uczestnicy uczyli się podstawowych kroków polki i mazurka. Prowadząca pokazała również różne zabawy taneczne.

Potańcówka rozpoczęła się o godznie 19. Na początku głos zabrali dyrektorowie instytucji, które organizowały to wydarzenie – Przemysław Waczyński z M-GCKiS oraz Cezary Mielko z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Później pary ruszyły do tańca. Cały namiot wirował w takt muzyki oberka, polki i mazurka. Pojawiły się różne style taneczne: w parach, wężykach i chodzony. Nagle z nieba lunął deszcz, ale to nie przeszkodziło w dobrej zabawie. Chwilę po zakończeniu imprezy, po godzinie 22, uczestnicy mówili: „Było po prostu magicznie!”, „Najlepsza potańcówka ever!”.

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia impreza tego typu. Pozytywnych emocji było co nie miara, a mieszkańcy Choroszczy i okolic świetnie się bawili.

Wydarzenie odbyło się w ramach 60-lecia istnienia WOAK-u, który ma misję realizowania podobnych wydarzeń na terenie województwa. Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu zrealizowało wydarzenie w ramach Festiwalu Wzajemności, który jest współfinansowany ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

AK, PŚ/MGCKiS; foto:WOAK Białystok