KulturaWydarzenia

Jarmark Dominikański – już 13 sierpnia 2017 w Choroszczy!

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają na XXVIII Jarmark Dominikański. W niedzielę 13 sierpnia 2017 od 11:00 w Choroszczy w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych moc atrakcji.

Jarmark_plakat_2017

Ważne: pomiędzy Jarmarkiem a uroczystościami w Złotorii będzie kursował bezpłatny autobus, odjazdy z Choroszczy o 10:30 i 12:30.


A oto jak XXVIII Jarmark Dominikański 2017 roku w Choroszczy przedstawia się w szczegółach:

STREFA JARMARKU (teren Parku)

10:00 – do wyczerpania asortymentu – Stoiska z regionalnymi potrawami, wyrobami rzemieślniczymi, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji – sprzedawcy wszelkiego rodzaju asortymentu od lat nie zawodzą i tłumnie przybywają uświetniać Jarmark swoimi wyrobami i produktami. Nie zabraknie ich także w tym roku.

 IMG_0461 (800x533)

11:00-17:00 – EkoStrefa Dziecka – EkoStrefa dla Jarmarku Dominikańskiego jest tym, czym dla organizmu porządna rozgrzewka przed biegiem. W ofercie EkoStrefy znajdą się same najsmakowitsze kąski. Wymienianie atrakcji zacząć należy od spektaklu teatralnego „Śmieciosztuka”, który w wesoły i przystępny sposób przybliży tematykę ekologii tym wszystkim, którym słowo „eko” kojarzy się tylko z działem jedzenia w osiedlowym markecie. Każdy wolny kąt wypełniony zostaje różnorodnymi formami aktywności: począwszy od tworzenia masek teatralnych i wielkiej lalki „EkoBaby”, poprzez naukę robienia masek i charakteryzacji filmowych, po wykonywanie wspólnego obrazu przy użyciu jajek niespodzianek! Dla tych, którzy wolą grę i zabawę w czystej formie, przygotowano EkoZabawę. Pod tym tajemniczym hasłem kryją się nie mniej zagadkowe, ale tym bardziej interesujące, nazwy rekreacji, takie jak: „dziurawe rury”, „most ze skrzynek”, czy „celuj w puchę”. Konia z rzędem temu, kto, nie sprawdziwszy na własnej skórze, zgadnie jakież szaleństwa będą się tam dziać! Wykonawcy zadbali również i o to, aby cała nabyta wiedza się nie marnowała i każdy będzie mógł popisać się nią w konkursach i ekozawodach, wliczając to bieg z przeszkodami czy segregowanie przedmiotów na czas. Wszystko to prowadzone będzie przez profesjonalną i życzliwą załogę prawdziwych zapaleńców, której zaangażowanie uwydatni doskonałej jakości nagłośnienie audio.

ekostrefa

12:00-18:00 – Rodzinna strefa bez % – to specjalne miejsce do zabawy dla dzieci i rodziców. Co może wyjść z połączenia dmuchanego zamku do skakania, placu zabaw i systemu zjeżdżalni? Kinder hotel, czyli połączenie tego, co najbardziej cieszy dzieci. Do tego na uczestników oczekiwać będzie monstrualna „Ośmiornica”, której dmuchany labirynt pozostawi niezapomniane wspomnienia. Nie zawiodą się także oczekujący klasycznego basenu z piłeczkami, w którego bezkresnych głębinach dzieci mogą się poczuć jak w morzu; nie obawiajcie się, nie da się w nim utonąć! Strefą opiekować się będzie konferansjer, który przeprowadzi całą masę konkursów i zabaw! Nie ma sensu się zastanawiać; dzieci na pewno nie będą i wskoczą w wir zabaw, gdy tylko zobaczą pierwsze atrakcje.

zdjęcie-dzieci-z-balonami-840x340-840x340

STREFA ROZRYWKI (duża scena)

15:30 – Klepaczanki – regionalny zespół folklorystyczny z Klepacz. Wystąpi z repertuarem tradycyjnych, podlaskich pieśni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16:00 – Miami – skład zespołu tworzą Paweł i Radek. Ten pierwszy przez wiele lat prowadził imprezy weselne i występował na scenie z poprzednim swoim zespołem Dragon. Radek, dołączył w tym roku. Miami razem tworzą, śpiewają, piszą teksty i chcą swoimi kompozycjami dzielić się z szerszą publicznością. Na swoim koncie mają takie utwory jak: Sexy Żona, Weekend, Słodka Figlarna, do których teledyski można obejrzeć na YOUTUBE.

Zespół MIAMI

17:00 – Junior – Zespół Junior jest jednym z czołowych zespołów nurtu muzyki disco polo i dance, który powstał w roku 1997 w Choroszczy, z inicjatywy dwóch braci: Tomasza i Marcina Popławskich.

foto

18:00 – OldstyleZespół Oldstyle powstał na początku listopada 2016 roku w Białymstoku z inicjatywy dwóch muzyków: Leszka i Piotrka, którzy poznali się na wspólnym jam session w jednym z lokalnych klubów. Wspólne zainteresowania muzyczne, jak i chęć grania spowodowały, iż panowie spotkali się ponownie w sali prób i zaczęli tworzyć podwaliny przyszłego zespołu. Do uzupełnienia składu zostali zaproszeni inni muzycy i w ten sposób zawiązała się formacja Oldstyle. Twórczość zespołu nawiązuje do dancingowego klimatu lat 80. Przyjemna muzyka z prostymi melodiami to znakomita baza do tańca i zabawy w gronie przyjaciół.

oldstyle-1-2-768x511

19:00 – EkoGag – rozstrzygnięcie konkursu filmowego i rozdanie nagród dla najmłodszych.

ekogag RGB

19:30 – Kobranocka – zespół początkowo nazywał się „Latający Pisuar”. Krótko po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986-2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego –z zawodu psychiatrę) jest ich abstrakcyjna metaforyka.

Kobranocka_-_koncert_09-2005

21:00 – Róże Europy – polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 roku w Warszawie, zyskał popularność w drugiej połowie lat 80. i na początku lat 90. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz Witkowski (dziennikarz czasopism „Tylko Rock” i „Teraz Rock”, kompozytor „Rock’n’Rollowców”) oraz Sławomir Wysocki.

Róże Europy MCK

22:30 – Zakończenie imprezy

Patron honorowy – Burmistrz Choroszczy
Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień na terenie gminy Choroszcz i z budżetu gminy Choroszcz.

Organizatorzy:

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

Gmina Choroszcz

Muzeum Podlaskie

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Partnerzy:

OSP Choroszcz

OSP Złotoria

Policja – Wydział Prewencji Komendy Miejskiej w Białymstoku

Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy

Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Oddział w Choroszczy

Sponsorzy:

Producent piwa marki Żubr

Plus Materiały Budowlane

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku

Festiwal Wzajemności

Gmina Choroszcz

Patroni medialni:

Twoja Telewizja Regionalna

Radio Eska

„Głos Choroszczy”

„Gazeta w Choroszczy”

jarmark grafika