Sport

Wieści z Ligi Gminnej

W niedzielę 23 lipca rozegrano kolejne 3 mecze Piłkarskiej Ligi Gminnej. Dwa razy wygrali gospodarze: Izbiszcze rozgromiły Narew Żółtki 9-0 i Zaczerlany wygrały z Siekierkami. Dla drużyny Izbiszcz zwycięstwo pozwoliło awansować dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od Lambady na pozycję wicelidera, a Zaczerlany dzięki trzem punktom awansowały na 4 miejsce. Drużyny Pioruna Pańki i Promilu Barszczewo podzieliły się punktami remisując 2-2. Każdej drużynie zostały ponadto dodane po 3 punkty w związku z wycofaniem się z rozgrywek drużyny Rajkomu Klepacze – mamy więc teraz już pełen obraz jak wygląda sytuacja w tabeli przed kolejnymi meczami.

9 Rajkom Klepacze 16 -3* 1 2 13 16:64

*Rajkom Klepacze wycofał się po I rundzie rozgrywek, wszystkie mecze rundy rewanżowej zostały zweryfikowane jako walkowery 3-0 na korzyść rywali i za każdy walkower został odjęty 1 punkt

Mecze niedziela 30 lipca:

11:00 Lambada Choroszcz – Izbiszcze  /boisko w Pańkach/
13:00 Piorun Pańki – Siekierki /boisko w Pańkach/
13:00 LZS Choroszcz – Zaczerlany  /boisko w Łyskach/

W najbliższą niedzielę 30 lipca zostaną rozegrane kolejne 3 mecze. Najciekawiej z pewnością będzie w meczu Lambady Choroszcz z Izbiszczami gdyż obie drużyny mają po tyle samo punktów i zajmują miejsca na podium. W pozostałych meczach lider LZS Choroszcz zagra z zajmującymi 4 miejsce Zaczerlanami i zagrają także „sąsiedzi” z tabeli czyli Piorun Pańki z Siekierkami.  To będą ostatnie mecze przed dłuższą przerwą – piłkarze powrócą do gry po kilkutygodniowej przerwie pod koniec sierpnia. Zapraszamy na gminne boiska!

Statystyki drużynowe i indywidualne pierwszej rundy rozgrywek znajdują się tutaj.

Całość wyników, strzelców, składy, tabelę i zdjęcia można śledzić na stronie www.ligagminna.ligspace.pl, a także na facebook’owym profilu rozgrywek