Wydarzenia

Mój portret – rodzinne warsztaty artystyczne

12 sierpnia 2017 roku odbędzie się akcja „Mój portret”, podczas której wszystkie chętne dzieci będą mogły stworzyć autoportrety. Otrzymają też zdjęcie zrobione polaroidem. Wydarzenie rozpocznie się o 11:00 na placu zabaw za blokiem przy ul. Słowackiego 8 w Choroszczy. W razie opadów deszczu przeniesione zostanie do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. 

Zapraszamy do spędzenia sobotniego przedpołudnia w gronie rodziny i przyjaciół na placu zabaw za blokiem przy ul. Słowackiego 8 w Choroszczy (mapka), gdzie spotykamy się 12 sierpnia o godz. 11:00. Dzieci będą tworzyły tam wielkoformatowe autoportrety. Weźmiemy do rąk farby, pędzle i myśląc o nas samych, o naszych zainteresowaniach, upodobaniach, będziemy malować siebie! Oczywiście, pomoc rodziców i przyjaciół będzie nam przy tym niezbędna. A po wszystkim uwiecznimy się na zdjęciach z polaroidu! Każdy będzie miał do dyspozycji tylko jedną klatkę, więc i kadr będziemy musieli dobrze przemyśleć. Dobra zabawa gwarantowana!

mapka

Wydarzenie będzie miało wymiar integracyjny oraz arteterapeutyczny. Poprzez malowanie, zabawę sztuką, będziemy mieli czas, by pomyśleć o sobie – o tym, kim jesteśmy, co lubimy, a czego nie, co chcielibyśmy robić, przy czym odpoczywamy. Chwile poświęcone takiemu myśleniu to bezcenna inwestycja w rozwój dzieci. Wykonane polaroidem pamiątkowe fotografie będą miały na celu maksymalne skupienie się na chwili, która trwa. Możliwość uwiecznienia tylko jednego momentu w czasach, gdy w każdej chwili powstają niezliczone ilości zdjęć to nauka uważności na tym, co przeżywamy w danej chwili. Po prezentacji portretów i fotografii będziemy mogli zabrać swoje portrety do domu, by przypominały nam, jak ważne jest zwracanie się ku naszemu wnętrzu.

W przypadku niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 29)

Materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji zapewni organizator. Zapraszamy!

Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Wzajemności i jest finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz.

portert