KulturaMiasto i Gmina

Rodzinne malowanie w Choroszczy

12 sierpnia na placu zabaw przy ul. Słowackiego w Choroszczy odbyły się rodzinne warsztaty portretowe. Dzieci wraz z rodzicami malowały siebie na folii rozciągniętej między drzewami. Po skończonej pracy każdy uczestnik otrzymał fotografię ze swoim portretem zrobioną polaroidem. 

Sposobów na spędzenie sobotniego przedpołudnia jest wiele. Pracownicy i wolontariusze M-GCKiS zaproponowali malowanie portretów na folii, które później zostały uwiecznione wraz z autorami na fotografii. Zadanie było proste – rodzice, przyjaciele lub organizatorzy rysowali pozującego po drugiej stronie modela, który zastygł w swojej ulubionej pozie. Powstały kontur pozujący wypełniali najróżniejszymi barwami, kształtami. Wyobraźnia pełna esów – floresów pozwoliła na stworzenie bardzo oryginalnych prac. Malowidła powstały nie tylko pędzlami, ale też rękoma i tym, co znalazło się w ich zasięgu. Dzieci chętnie tworzyły nowe barwy, przez co uczyły się podstaw plastyki. Zwieńczeniem projektu było wykonanie pamiątkowej fotografii, która przedstawiała autora z autoportretem. Każdy uczestnik wziął ją ze sobą, podpisując imieniem i datą.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na warsztaty. Były one kolejną propozycją spędzenia czasu kreatywnie i w rodzinnym gronie, z dala od używek. Dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Choroszczy za udostępnienie placu zabaw.

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Wzajemności finansowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

tekst: KG/M-GCKiS
foto AK/M-GCKiS, M. Sokół