Miasto i GminaWydarzenia

XVIII Dzień Ogórka w Kruszewie

3 września 2017 roku odbędzie się XVIII Ogólnopolski Dzień Ogórka w Kruszewie. Tradycją lat ubiegłych będzie to dzień pełen folkloru, regionalnych potraw, a królować będzie niezmiennie ogórek.

Burmistrz Choroszczy oraz Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Urząd Miejski w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Kruszewie, Mieszkańcy wsi Kruszewo, Producenci Ogórków i serów z terenu Gminy Choroszcz, Stowarzyszenie „Kruszewskie Warzywa Herbowe” zapraszają na XVIII Ogólnopolski Dzień Ogórka, który odbędzie się 3 września 2017 r. (niedziela) na terenie Szkoły Podstawowej w Kruszewie.

Dzień Ogórka kwadrat 2017

Regionalne potrawy, wystawcy z rękodziełem, a przede wszystkim kruszewskie ogórki herbowe to niektóre z powodów, dla których na Dzień Ogórka wyczekują miłośnicy folkloru. Jedyne w swoim rodzaju kulinarne święto ogórka od lat zrzesza amatorów tego zielonego warzywa, a także skupia mieszkańców wsi wokół ich naturalnego bogactwa. Narwiański Park Narodowy, na którego terenie leży wieś Kruszewo, jest niezwykle urokliwym miejscem. W tak urzekającym pięknie przyrody odbędzie się XVIII Ogólnopolski Dzień Ogórka w Kruszewie, podczas którego usłyszymy zespoły ludowe: Klepaczanki z Klepacz, Dobrzyniaków z Dobrzyniewa oraz Czarnowiaków z Czarnej Wsi Kościelnej. O dobry humor gości zadba kabaret Gryf, a do tańca zagra zespół 4Ever.

Podczas tegorocznego festynu zostaną rozegrane konkursy m. in. w jedzeniu ogórków na czas, a także mistrzostwa w rzucie ogórkiem. Przybyli goście będą mogli zapatrzeć się w unikatowe produkty garmażeryjne i dekoracyjne, m. in. drewniane figurki rękodzielnicze, biżuterię, chleby, miody.

 

Program wydarzenia: 

12:00 – Msza święta polowa w intencji plantatorów
13:15 – Oficjalne otwarcie XVIII Dnia Ogórka w Kruszewie
13:30 – Klepaczanki /folk/
14:00 – Konkurs w jedzeniu ogórków na czas
14:15 – Dobrzyniacy z Dobrzyniewa / folk/
14:45 – konkursy
15:00 – Czarnowiacy z Czarnej Wsi Kościelnej / folk/
15:30 – eliminacje do Mistrzostw w Rzucie Ogórkiem
16:00 – Kabaret Gryf z Czarnej Wsi Kościelnej
16:40 – finał Mistrzostw w Rzucie Ogórkiem
17:00 – zespół 4Ever /disco/

Podczas festynu odbędą się też rodzinne warsztaty plastyczne.

Organizatorami XVIII Ogólnopolskiego Dnia Ogórka są: Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Kruszewie, Urząd Miejski w Choroszczy, Sołtys wsi Kruszewo, Stowarzyszenie „Kruszewskie Warzywa Herbowe“, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Zapraszamy !!!

Dzień Ogórka plakat 2017 RGB na strony