Wojsko Polskie oferuje szereg form służby

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białymstoku, w związku z realizowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej koncepcją kształtowania bezpieczeństwa społeczności lokalnych poprzez tworzenie jednostek Wojsk Obrony Terytorialnych, informuje o szeregu ochotniczych form czynnej służby wojskowej.
WKU w Białymstoku osobom zainteresowanym służbą wojskową – zarówno w wymiarze amatorskim, jak i zawodowym, oferuje szereg materiałów informacyjnych, dotyczących, między innymi,:

– Wojsk Obrony Terytorialnej: Jak dostać powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej; Jak zostać Terytorialsem?, Bądź jednym z nas;
– Narodowych Sił Rezerwowych: Jak przejść służbę przygotowawczą?; Poradnik dla kandydatów NSR – pasja, rozwój, wyzwanie;
– Wojska Polskiego: Szeregowi Zawodowi – siła charakteru, moc możliwości.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białymstoku zaprasza także do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej WKU: www.bialystok.wku.wp.mil.pl, na której znajduje się szeregnprzydatnych informacji o możliwych formach służby wojskowej. WKU zastrzega jednak, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, a spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa w komendzie. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Białymstoku (15-428 Białystok, ul. Lipowa 35), tel. 261 398 292; fax 261 398 294; godziny urzędowania: pon.: 8.00-16.00; wt.-pt.: 7.30-15.30. Zapraszamy.