Pokazy filmowe „W starym kinie”

Przez najbliższe cztery tygodnie zapraszamy do udziału w pokazach filmowych w Kinie Zdrowie w Choroszczy. W najbliższą środę 20 września o godz. 18:00 zostanie wyświetlony film „O północy w Paryżu” z najprawdziwszego projektora filmowego. Wstęp wolny!!

Pokazy filmowe były jedną z częściej zgłaszanych potrzeb kulturalnych w Choroszczy. W związku z tym w ramach działania Instalacja Kultury zostaną zorganizowane cztery pokazy filmowe.

Pierwsze spotkanie będzie wyjątkowe, gdyż zobaczymy film wyświetlony z projektora szpulowego. Kinooperator jest mieszkańcem Choroszczy, a pracował w Kinie Zdrowie znajdującym się na terenie szpitala w Choroszczy. Włożył wiele wysiłku, by usprawnić dawno nie używane urządzenie – ostatni pokaz gościł w kinie w 2003 roku!

Jest to niepowtarzalna okazja, gdyż dziś jest rzadkością znalezienie działającego projektora szpulowego! Nie ma również zbyt wielu ludzi, którzy, jak pan Zdzisław Konopko – kinooperator z Choroszczy, znają się doskonale na projektorze szpulowym! W erze cyfryzacji nie często mamy okazję, by usiąść w drewnianym fotelu kinowym, usłyszeć dźwięk przewijającej się kliszy i poczuć prawdziwą magię kina, która oczarowywała ludzi przed laty!

Wraz z bohaterami filmu „O północy w Paryżu” przeniesiemy się w czasie! To, że na taki pokaz został wybrany przez społeczność lokalną właśnie ten film nie może być przypadkiem! Rozpoczniemy o 18:00 w Kinie Zdrowie na terenie szpitala w Choroszczy. Na gości będą czekały również najprawdziwsze bilety sprzed lat! Zapraszamy widzów od 16 roku życia.

W kolejnych tygodniach zobaczymy na ekranie Kina Zdrowie:

  • 27.09.2017 – film science – fiction/horror – od 16 r. ż.
  • 04.10.2017 – dramat biograficzny “Kwiat pustyni” (od 16 r. ż.)
  • 11.10.2017 – komedia familijna, hit kinowy ubiegłej zimy  (od 12 r. ż.)

Zapraszamy na pokazy! Wstęp wolny.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.

patronat medialnyORGANIZATORZY