KomunikatyMiasto i Gmina

ZIP – ZINTEGROWANY INFORMATOR PACJENTA

Chcesz się dowiedzieć ile kosztowało Twoje leczenie? Nie jesteś pewien czy przysługuje Ci prawo do świadczeń? Teraz możesz to sprawdzić bez wychodzenia z domu. Czym jest ZIP? Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolska platforma internetowa, dzięki której m.in. możesz: dowiedzieć się czy posiadasz uprawnienia do świadczeń finansowanych przez NFZ; sprawdzić jakie miałeś wykonane badania i zabiegi sfinansowane przez NFZ oraz jaki był ich koszt; sprawdzić daty wizyt w poradniach (POZ i specjalistycznych) i szpitalach; dowiedzieć się jaki był koszt refundacji leków wydanych na receptę czy zaopatrzenia ortopedycznego; wyszukać szpitale i poradnie, które maja zawarty kontrakt z Funduszem, a nawet sprawdzić kolejki oczekujących na niektóre zabiegi.

Serwis podzielony jest na 4 zakładki tematyczne, dzięki którym bez problemu uzyskasz dostęp do wspomnianych informacji, zawartych na Twoim indywidualnym koncie. Jak uzyskać dostęp do tych danych? Wystarczy zgłosić się do wojewódzkiego oddziału NFZ, wypełnić wniosek, potwierdzić swoją tożsamość dowodem osobistym, a uprawniony pracownik udostępni Ci zabezpieczony login i hasło. Na tej podstawie można zarejestrować się w ZIP-ie. Wniosek możesz również uzupełnić on-line na zip.nfz.gov.pl. Od 1 lipca dopuszczalne jest również, by dane dostępowe odebrał wskazany przez Ciebie pisemnie pełnomocnik. W takim wypadku niezbędna będzie procedura weryfikacji tożsamości i udzielonego pełnomocnictwa.

Zgłoś się do Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i uzyskaj dostęp do swojej historii leczenia: ul. Pałacowa 3, 15-042 Białystok, tel. 85 745 95 00 lub…przyjdź na Jarmark Dominikański, zgłoś się do stoiska NFZ i dokonaj rejestracji tu, w Choroszczy!

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej sposobności! Więcej informacji nt. serwisu znajdziesz na stronie internetowej: www. zip.nfz.gov.pl. Zapraszamy!

NSz