Budżet Obywatelski 2018 – przedstawiamy projekty

Dzień dobry.  Zachęcamy do głosowania na Harcówka w Choroszczy! – projekt nr 3 w Budżecie Obywatelskim miasta Choroszczy na rok 2018.

O co chodzi? Gdzie? 
Projekt zakłada przygotowanie jednego z pomieszczeń w budynku przy ul. Sienkiewicza 29 w Choroszczy gdzie swoją siedzibę ma M-GCKiS w Choroszczy,  Biblioteka Publiczna, Centrum Usług Wspólnych, a także organizacje pozarządowe. Zostanie w nim urządzona harcówka, która będzie służyła między innymi trzem drużynom zuchów i harcerzy.

Po co?
Harcówka będzie miejscem zbiórek choroszczańskich zuchów i harcerzy. Lokalizacja w tym budynku wpłynie na jeszcze lepszą współpracę z Centrum Kultury i Sportu.  Zuchy i harcerze od lat pięknie wpisują się w aktywizację lokalnej społeczności i promocję życia z pasją oraz bez uzależnień. Miejsce wyposażone w pomoce multimedialne pozwoli drużynom funkcjonować jak przystało na współczesne realia, będzie też miejscem integrującym społeczność lokalną.

Jesteśmy dumni, że możemy promować Choroszcz w tak pozytywny sposób. Dzięki kilkuletniemu doswiadczeniu w pracy z dziećmi wierzymy, ze jesteśmy w stanie w ciekawy i atrakcyjny sposób wpoić ideę braterstwa, patriotyzmu i służby dla naszego lokalnego środowiska.

Dlaczego my?
W Gminie Choroszcz działają już 3 jednostki harcerskie: 1 Choroszczańska Gromada Obronna “Skarby Ziemi”, 1 Choroszczańska Drużyna Harcerska “Solum” im. Elżbiety Zawackiej “Zo” jak i 1 Choroszczańska Drużyna Starszoharcerska na próbie: wszystkie dzieci mieszkają w Gminie Choroszcz. Jesteśmy najsilniejszą pozaszkolną zorganizowaną grupą młodzieży, która w swoich szeregach ma już niespełna 100 osób. Dorosła kadra poświęca swój czas po to aby zaktywizować oraz zmotywować do działania choroszczańskie dzieci. Z jakim skutkiem? Dziesiątki dzieci na biwakach, obozach i cotygodniowych zbiórkach. A to dopiero początek. 🙂

Aby dowiedzieć o nas więcej zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Dziękujemy!
Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
drużynowa 1 ChGO “Skarby Ziemi”
pwd. Marta Bokun