Motocykle i Muzyka w Stajni

W drugi weekend września w Choroszczy odbyło się dwudniowe spotkanie miłośników muzyki, motocykli i starej motoryzacji. Kolejna, już siódma odsłona Jam Session w Stajni, a druga z towarzystwem motocyklistów zgromadziła wielu uczestników nie tylko z Choroszczy czy Podlasia, ale nawet z tak odległych krajów jak Finlandia.
Przybyli na wydarzenie mieszkańcy mogli podziwiać liczne motocykle oraz pojazdy zabytkowe z zaprzyjaźnionego z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji i Techniki Moto Retro. Wśród uczestników, którzy przybyli na dwóch kółkach pojawił się Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który również przyjechał motocyklem. Wszyscy kierowcy i pasażerowie, którzy odwiedzili sobotnio-niedzielną imprezę otrzymali pamiątkowe koszulki z logotypem imprezy oraz gminy Choroszcz. Po uwzględnieniu zeszłorocznych opinii zastosowano nowe rozwiązania: przed stajnią powstało pole namiotowe oraz strzeżony park maszyn. Ponadto uczestnicy do dyspozycji mieli ognisko, na którym mogli przygotować kiełbaski zapewnione przez organizatorów. Na gości, którzy nocowali na polu namiotowym oraz wszystkich, którzy odwiedzili imprezę w niedzielę rano czkało moto śniadanie przygotowane przez Przedszkole Samorządowe w Choroszczy.
Drugą równie ważną częścią imprezy była strefa muzyczna, która odbywała się na dziedzińcu zabytkowej stajni przy muzeum wnętrz pałacowych. Na scenie zagościły zespoły rockowe: Grupa z OZ, Booze Walk, Waterside i Sorrow związane z Agencją Stagebackline, która była partnerem muzycznym wydarzenia oraz Choroszczańskie zespoły Nervovoohoży i Junior. Ten ostatni zagościł na scenie na prośbę motocyklistów i porwał zgromadzonych do tanecznej zabawy. Po zakończeniu koncertów muzycy rozpoczęli jammowanie tj. granie w mieszanych składach improwizowanych utworów. Wielkim zaangażowaniem w przygotowanie imprezy wykazali się motocykliści z Choroszczy, którzy ochoczo pomagali na każdym etapie przygotowania i realizacji wydarzenia. Wielki wkład w realizacje mieli też wolontariusze, którzy pomagali przez dwa dni trwania imprezy.
Serdecznie dziękujemy partnerom wydarzenia: Motocyklistom z Choroszczy z panem Rafałem Stypułkowskim na czele, Stagebackline Agencja Artystyczna, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy oraz sponsorom, PLUS Materiały Budowlane, Serwis motocykli i skuterów Andrzej Talipski, Auto-Renowacja Rafał Stypułkowski, Sklep Moto-Zbrojownia, Piekarnia Szydłowscy.
Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Choroszcz i Burmistrza Choroszczy.
Kontynuowana z zeszłego roku współpraca muzyków i motocyklistów jak mieliśmy okazję sprawdzić zaowocowała pięknym wydarzeniem. Trzymamy kciuki za dalszą, pomyślną współpracę i zapraszamy na kolejne edycje Jam Session w Stajni, która odbędzie się w dniach 8-9 września 2018 roku.