SportWydarzenia

Bieg Niepodległości w Choroszczy 12 listopada

Burmistrz Choroszczy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości, który odbędzie się w niedzielę 12 listopada. Przed dwoma laty powróciliśmy do tradycji jaką jest Bieg Niepodległości w Choroszczy – w 2015 roku trasa biegła alejkami Parku Pałacowego przy Pałacyku Branickich, a w 2016 podomnie jak w tym roku wybiegamy na ulice naszego miasta. Start i meta będzie umiejscowiona przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu głównego będzie biegła ulicami Branickiego, Ogrodową, Dominikańską, Piaskową i Branickiego przy wyłączonym bądź ograniczonym ruchu samochodowym. Trasa więc będzie identyczna jak przed rokiem, z tą różnicą, że kierunek biegu będzie odwrotny. Jedna pęta wynosi 4,25 km, a zawodnicy będą mieli do pokonania dwa okrążenia – więc łączna długość trasy wynosi 8,5 km. W tym roku będą także biegi dla młodszych uczestników niż wymagane ukończone 16 lat dla biegu głównego. Będą dodatkowe dwie kategorie wiekowe: 1) rocznik 2007 i młodsi – długość trasy ~500 m, 2) rocznik 2006 i starsi – długość trasy 1 km. Start biegu głównego 8,5 km o godz. 12:00 – biegi na 500 i 1000 m godz. 11:30 i 11:45.

Wpisowe dla biegu głównego wynosi 20 zł od osoby (30 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika bez względu na wynik sportowy będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy. Oprócz tego najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej, a także „gminnej”) otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez Burmistrza Choroszczy. Jako, że w tym roku będziemy mieli 99 rocznicę odzyskania niepodległości, to zawodnik, który ukończy bieg na 99 miejscu otrzyma także upominek.  Sponsorami naszego biegu są: Podlaskie Zrzeszenie LZS z siedzibą w Białymstoku, Bank Spółdzielczy w Białymstoku, oddział w Choroszczy, klub PowerSquash Białystok, Opmar Marek Borowoski i firma Milatrans. Po zakończeniu biegu na wszystkich będzie czekała ciepła herbata i gorąca grochówka. Zapraszamy do wspólnej sportowej rywalizacji! Zapraszamy do udziału lub kibicowania na trasie i przy mecie!


Nagradzane będą osoby w biegu głównym 8,5 km:

– Kategoria damska i męska „open”:

1 miejsca: statuetka, bon o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie sportowym, voucher na lekcję gry w squasha
2 miejsca: statuetka, bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie sportowym, voucher na 1h gry w squasha
3 miejsca: statuetka, bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie sportowym, voucher na 1h gry w squasha
4 miejsca: bon o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie sportowym

– Kategoria damska i męska „gminna”: 

1 miejsca: statuetka, bon o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie sportowym, voucher na lekcję gry w squasha, kupon na wymianę opon w Opmar Łyski
2 miejsca: statuetka, bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie sportowym, voucher na 1h gry w squasha
3 miejsca: statuetka, bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie sportowym, voucher na 1h gry w squasha
4 miejsca: bon o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie sportowym

– Miejsce 99 (statuetka, bon o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie sportowym, voucher na 1h gry w squasha)

Sponsorzy nagród: Burmistrz Choroszczy, Podlaskie Zrzeszenie LZS, PowerSquash Białystok, Opmar Marek Borowski PHU


Formularz zapisów na stronie ProTimer.pl (dla biegu głównego min. 16 lat)

Zapisy na biegi dla dzieci i młodzieży poprzez e-mail: sport@choroszcz.pl (należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia) – niezbędne oświadczenie rodzica, które należy dostarczyć do biura M-GCKiS

Regulamin biegu

Zgoda rodzica/opiekuna

Trasa biegu (google maps)

Strona wydarzenia na portalu Facebook

Listy startowe  /Limit uczestników w biegu głównym wynosi 130 osób, dla biegów dziecięcych łącznie 40 osób/


Pamiątkowy medal jaki otrzyma każdy uczestnik biegu:

DSC_0199


Trasa biegu głównego:

22448626_2073219409566462_370691695608076830_n

Trasa biegów dziecięcych:

trasa biegu dla dzieci


Główny sponsor i patron biegu:

rezydencja

Urząd Miejski w Choroszczy / Burmistrz Choroszczy


Sponsorzy Biegu:

sponsorzy bieg

Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku (www)
Bank Spółdzielczy w Białymstoku, Oddział w Choroszczy (www)
Opmar i Milatrans (www)
Power Squash Białystok (FB)


Partnerzy Biegu:

partnerzy bieg

OSP Choroszcz (FB)
Harcerze z Choroszczy (FB)
Szpital im. Dr. St. Deresza w Choroszczy (www)
Szkoła Paralotniowa DRAGON Tomasz Kudaszewicz (www)(FB)


Strażacy z OSP Choroszcz, a także choroszczańscy Harcerze z 8 Szczepu Drużyn Specjalnościowych „Szemkiel” im. Cichociemnych po raz kolejny pomogą nam w logistycznym zabezpieczeniu biegu wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, a dzięki kuchni szpitala w Choroszczy wszyscy będą mogli po wysiłku sportowym posilić się gorącą grochówką. Dziękujemy!

Podczas biegu będzie z nami także Tomasz Kudaszewicz, dwukrotny mistrz świata w paralotniarstwie i właściciel szkoły DRAGON. Na poniższych zdjęciach, m.in. teren „Kominowego Bajora” gdzie będzie punkt startu/mety. Autor zdjęć zaprasza na loty widokowe i do korzystania z usług Dragon – szkoła paralotniowa. Po biegu będą zdjęcia i nagrania „z góry” autorstwa Tomka, będzie też z pewnością możliwość porozmawiania z nim osobiście o paralotniowej pasji.