KulturaMiasto i Gmina

Instalacja Kultury: wizyta w teatrze i czytanie scenariusza w Łyskach

Piątek 13 października nie był powodem do zmartwień, ale radości, jaką wywołał w uczestnikach warsztatów „Wkoło kultury” spektakl „Mayday”. Pełni zapału widzowie po dwóch dniach przerodzili się w aktorów i na poniedziałkowym spotkaniu w Łyskach z zaangażowaniem odbyło się czytanie sztuki „Cafe pod Muchomorem”. Premiera już w piątek, 27 października 2017 roku o godz. 18:00 na auli M-GCKiS.

Już w starożytności teatr był miejscem, które gromadziło widzów. Tej jesieni grupa warsztatowa „Wkoło kultury” ma szansę wziąć udział w spotkaniach teatralnych z panem Mariuszem Orzełkiem, mieszkańcem gminy Choroszcz, założycielem Teatru pod Orzełkiem, który niejednokrotnie uświetniał ofertę kulturalną Centrum Kultury w Choroszczy. W ramach warsztatu w miniony piątek, 13 października warsztatowicze obejrzeli spektakl „Mayday” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Komedia rozbawiła widzów, którzy spędzili miły, piątkowy wieczór.

Po poznaniu teatru z perspektywy odbiorcy sztuki nadszedł czas na podjęcie próby stworzenia własnej etiudy teatralnej! W poniedziałek podczas spotkania z panem Mariuszem odbyło się czytanie scenariusza. Energia i radość tryskały z uczestników, którzy pomysłowo interpretowali tekst. Uchylając rąbka tajemnicy, podczas premiery „Cafe pod Muchomorem” usłyszymy też jesienne piosenki – będzie można włączyć się w ich śpiewanie!

Efekt prac warsztatów „Wkoło kultury” będzie mógł zobaczyć każdy mieszkaniec Choroszczy. Premiera odbędzie się 27 października na auli Miejsko- Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, podczas spotkania zamykającego działanie Instalacja Kultury. Zapraszamy!

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.

Projekt bez tytułu