Edukacja

Wizyta Pani policjantki w przedszkolu

Przedszkole Samorządowe w Choroszczy 7 listopada odwiedził ciekawy gość: Pani policjantka z Komendy Miejskiej w Białymstoku. W bardzo interesujący sposób opowiedziała ona  dzieciom, na czym  polega praca policjanta oraz w jakich sytuacjach niezbędna jest interwencja policji. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się również,  jaką postawę ciała należy przyjąć w przypadku zagrożenia ze strony groźnego czworonoga, a także jak właściwie i bezpiecznie poruszać się na drodze. Nasz Gość przypomniał podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię oraz zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku. Ćwiczyliśmy je wspólnie  z wykorzystaniem specjalnej demonstracyjnej sygnalizacji i pasów przyniesionych przez panią policjantkę.

Przeprowadzone spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Nasze przedszkolaki chętnie brały udział w  zajęciach. Odpowiadały na pytania zadawane przez naszego gościa, a przede wszystkim aktywnie uczestniczyły w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Bardzo dziękujemy Pani za przybycie do naszego przedszkola oraz za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.

                                                                                                            Emilia Rogowska