Edukacja

Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 r. grupa „Tygrysków” z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy pod opieką pani Małgorzaty Hubbel i pani Anety Wysockiej odwiedziła uczniów z klas 0 „a” i 0 „b”, aby wspólnie uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Święto zostało ustanowione dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. Z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się, że w 1902 roku podczas jednego z polowań ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt uwolnił przerażonego, małego niedźwiadka. Pamiątką tego wydarzenia stał się rysunek, który opublikowała waszyngtońska gazeta. Zainspirował on producenta zabawek, aby pluszowym misiom nadać nazwę Teddy Bear. Do dziś pluszowy miś jest najwierniejszym powiernikiem i strażnikiem tajemnic dzieci i dorosłych na całym świecie. Sześciolatki podziękowały swoim Misiom podczas wspólnych tańców i zabaw, szepcząc na ucho, jak bardzo je kochają. Jednym z punktów spotkania była zabawa plastyczna – układamy misia „Kółeczko”. Z papierowych kółek powstały piękne, misiowe opaski na głowę.

Tego dnia rozpoczęliśmy również Ogólnopolski Program Czytelniczy „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Dzieci i miś Benio, który wyruszy w podróż po całej Polsce, wysłuchały książki H. Tulleta „Naciśnij mnie”. Mamy nadzieję, że pluszowe wspomnienia pozostaną w dziecięcych serduszkach na długo. STO LAT MISIU !!!

Anna Krzywicka, Małgorzata Cieśluk