Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Choroszczy za nami

W sobotę 2 grudnia 2017 parkiet auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wypełnił się tancerkami i tancerzami uczestniczącymi w Mikołajkowym Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Choroszczy. Wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją oraz wysokim poziomem artystycznym.

Sobotni poranek 2 grudnia 2017 z pewnością nie należał do leniwych! Od wczesnego przedpołudnia w Centrum Kultury pojawiali się uczestniczki i uczestnicy Mikołajkowego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Choroszczy. Coroczne wydarzenie wpisało się w kalendarz taneczny województwa. Na turniej przybyli zawodnicy z Białegostoku, Grajewa, Moniek, czy Czarnej Białostockiej. Nie zabrakło reprezentacji Choroszczy. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużą frekwencją: w turnieju wzięło udział blisko 150 uczestników w wieku 6 – 12 lat!

Turniej rozpoczął święty Mikołaj, który wprowadził na parkiet uczestników. Pierwszy taniec wykonały uczestniczki warsztatów „Let’s Ballet!”, które zauroczyły publiczność wykonanym układem. Tancerze mierzyli się w kilku kategoriach wiekowych. Były klasyfikacje grup, solistów i par. Pokazy turniejowe rozpoczęły najmłodsze z nich. Przez ponad dwie godziny widzowie mogli zobaczyć jive’a, cha-chę, walc wiedeński, czy polkę. Popisy taneczne oceniali między innymi sędzia główny Gracjan Konstantynowicz – prezes Podlaskiego Okręgu Tanecznego  i Justyna Cichosz – założyciele największego podlaskiego klubu tanecznego Kadryl. Imprezę prowadził Dariusz Jabłoński, a uczestnikami turnieju opiekowała się Karolina Poniatowicz – prowadzący zajęcia tańca towarzyskiego w M-GCKiS.

Tancerze i tancerki sprawili, że parkiet auli błyszczał od ich pięknych strojów. Najlepsi tancerze w swoich kategoriach otrzymali srebrne i złote medale, a obecny na turnieju święty Mikołaj obdarował dzieci słodkim upominkiem. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Choroszczy i Gminy Choroszcz.

Zdjęcia na stronie M-GCKiS