Tomasz Postlep Mistrzem Gminy w Tenisie Stołowym!

W niedzielę 25 lutego na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Choroszczy odbyły się Mistrzostwa Gminy Choroszcz w Tenisie Stołowym zorganizowane przez M-GCKiS. Na starcie stanęła rekordowa liczba 40 uczestników (w tym dwie Panie). Na początku dokonano losowania „drabinki turniejowej” i przystąpiono do meczów eliminacyjnych. Każdy z uczestników nie odpadał z gry nawet po pierwszej porażce – przegrywając pierwszy mecz można było także dojść do finału. Dopiero druga porażka w turnieju eliminowała danego zawodnika z gry. Turniej rozpoczął się o godzinie 15, a finał rozegrano tuż przed godzina 21 – w tym czasie rozegrano 79 pojedynków. Odbyło się wiele emocjonujących meczów i nie obyło się bez niespodzianek. Krzysztofowi Miastkowskiemu nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem (był czwarty) – ta sztuka nie udała się jeszcze żadnemu zwycięzcy. Najlepszy w tegorocznych zmaganiach okazał się debiutujący w naszych zawodach Tomasz Postlep z Czaplina, drugie miejsce zajął także debiutujący Marek Krawczyk z Choroszczy, a najniższy stopień podium wywalczył reprezentujący Izbiszcze Zbigniew Dziejma (pierwszy w 2015, drugi w 2017). Wśród Pań najlepsza po raz kolejny okazała się Izabela Kociakowska z Izbiszcz. Na zakończenie najlepsi otrzymali z rąk Radnego Jacka Dąbrowskiego i Wojciecha Jastrzębskiego z M-GCKiS piękne statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Choroszczy. Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Choroszczy za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej na zawody. No i oczywiście dziękujemy wszystkim graczom za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy za rok!


Najlepsza „dwunastka” turnieju 2018: 1. Tomasz Postlep, 2. Marek Krawczyk, 3. Zbigniew Dziejma, 4. Krzysztof Miastkowski, 5. Tomasz Kociakowski, 6. Filip Postlep, 7. Rafał Lenczewski, 8. Mateusz Zagórski, 9-12. Marcin Turowski, Przemysław Lemiech, Dominik Dyśko, Krzysztof Gryg


Wśród 40 uczestników było wielu utalentowanych młodych zawodników, którzy sprawili wiele niespodzianek w turniejowej drabince. Specjalnie dla nich w najbliższą sobotę 3 marca zostaną zorganizowane młodzieżowe Mistrzostwa Gminy, które odbędą się w siedzibie M-GCKiS (Sienkiewicza 29)! Będą w nich mogli wziąć udział uczniowie Szkół Podstawowych, którzy mieszkają w Gminie Choroszcz – początek turnieju o godz. 9:00, a zapisywać sie będzie można na miejscu od godziny 8:30!  Tytułu w młodzieżowych mistrzostwach będzie bronił Dominik Dyśko, który przed rokiem wyprzedził Filipa Postlep i Izę Kociakowską.


fot. Marek Sokół


fot. M-GCKiS