Sport

Strzelano dla uczczenia Żołnierzy Niezłomnych

Drugi tegoroczny turniej strzelecki za nami. Tym razem zorganizowany 2 marca dla upamiętnienia Dnia Żołnierzy Niezłomnych, który obchodzony był dzień wcześniej. Do rywalizacji przystąpiło mniej uczestników niż zwykle – czyżby to wina mroźnej w ostatnich dniach pogody?  Na początek, prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała” Grzegorz Krysiewicz, krótko wprowadził uczestników w historię Dnia Żołnierzy Niezłomnych i przyszedł czas na strzelanie – swoich sił próbowali zarówno młodsi i ci starsi. Każdy mógł oddać 3 strzały próbne, a następnie 5 (młodsi) lub 10 strzałów (starsi), które zostały poddane ocenie. W kategorii młodszej (postawa dowolna z tzw. podpórką) wygrała Emilia Malinowska, a drugie miejsce zajął Kamil Dębowski. W kategorii starszej (postawa stojąca) zwyciężyła Paulina Bezubik, przed Wojciechem Kamieńskim i Wiktorem Mierzejewskim. Osoby z podium otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Choroszczy, a wszyscy pamiątkowe dyplomy.  Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy na kolejne zawody strzeleckie, które odbędą się w maju z okazji Dnia Flagi!

Zapraszamy na gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w niedzielę 4 marca o godz. 12:30 na Cmentarzu w Izbizczach. Szczegóły w oddzielnym artykule.

Grupa młodsza:

1. Emilia Malinowska 50 pkt
2. Kamil Dębowski 48 pkt

Grupa starsza:

1. Paulina Bezubik 90 pkt
2. Wojciech Kamieński 82 pkt
3. Wiktor Mierzejewski 80 pkt
4. Karolina Ziembicka 77 pkt, 5. Patrycja Malinowska 75 pkt, 6. Marek Malinowski, Maria Raczkowska, Grzegorz Ziembicki po 71 pkt, 9. Wojciech Mróz 62 pkt, 10. Paweł Kamieński 61 pkt, 11. Piotr Kosakowski 54 pkt, 12. Kinga Zagórska 52 pkt, 13. Grzegorz Bezubik 48 pkt, 14. Wiesław Roszkowski 47 pkt, 15. Jacek Dąbrowski 40 pkt, 16. Magdalena Dąbrowska 30 pkt